Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • bhusdup

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am urmatoarea eroare atat pe IPC cat si pe SDM si nu stiu cum sa scap de ea:

B0670 - Eroare circuit martor airbag
(00) - Prezent

Becul de la airbag nu se aprinde nici cum, am testat cu apartul de masura tensiunea pe toate ledurile din bord si la toate ajunge aprox 1v iar la cel de la airbag is -10v.

Mentionez ca bordul a fost manarit de samsari deoarece cand am testat martorii mi-am dat seama ca martorul airbag se deschide odata cu cel de la presiune ulei iar cand testez martorul airbag nu se intampla nimic.
Era facuta o romaneasca adevarata, audezlipit ledul de pe placa, au lipit banda dublu adeziva pe placa, ledu airbag lipit pe banda dublu adeziva, iar de la ledul de presiune ulei erau trase 2 fire pan la ledul airbag.
Am refacut lipiturile, am testat cu aparatul de masura si se aprind toate ledurile + la + si - la - dar cand pun pe masina si testez cu aparatul de masura toate scot aprox 1v iar cel airbag -10v.

Sa fi umblat samsarii pe la sdm sa fi pus ceva siguranta si de aceea sa scoata -10v?

Merci
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
1. Airbag-urile sunt prezente fizic in masina ? Calculatorul SDM unit mai este prezent ? Raspunde pe tester ?
  • bhusdup

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut vlad-OPC,

Am rezolvat problema. Am pus eu prost led-ul de la airbag Sad ca m-am luat dupa celelalte leduri dar asta de la airbag trebuia pus invers.

Am airbag-urile pe masina, le-am verificat fizic cu cei de la reprezentanta. Si SDM este prezent chiar ieri l-am verificat.
Acum masina nu mai are nici o eroare Smile .

Merci
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR