Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • alex157

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Buna Seara! In primul rand multumesc Club Opel ca ma primit in grup.Acum Vreau sa va rog cu niste informatii! Am strans niste bani si vreau sa imi iau luni un Opel Insignia ,am gasit masina trebuie sa ma duc dupa ea! Vreau va rog daca ma puteti ajuta cu niste sfatui! Mi-au zis mai multi sa nu ma complic ca sunt masini slabe ,motoarele cad la ele si sunt foarte problematice e adevarat motorul e de 130 cp! La ce sa ma ui la opel insignia inainte sa o iau? ma ref la tabla etc! Daca o duc la tester aflu daca are km reali ? Cine ma poate ajuta raman dator si fac cinste la Brasov! Va multumesc
Skip ads

  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Ai toate rãspunsurile aici pe forum... https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=41593
  • bgdrom

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1991 c 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut !
daca citesti pe forum ai sa ramai surprins cate probleme sunt la acest model. Ramane la aprecierea ta
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Daca citesti orice forum ai fi surprins cate probleme sunt..... Incearca wv, audi, bmw....de aceea sunt forumuri sa cauti solutii la probleme.... Ideea e ca te poti informa la ce se poate intampla, cum sa previ sau cum sa remediezi.... Poti citi tot forumul cap coada si ai sa vez ca cu toate problemele toti ne iubim insigniile
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cum te astepti tu sa nimerești o masina buna cind "urgent" e ideea dupa care te actionezi? N-as crede ca masina gasita are 5000 km si pret 5000 euro incit sa merite acțiune urgenta. Daca n-ai bunavointa si rabdarea sa citesti forumurile, orice masina luata urgent te va deceptiona urgent. Daca noi zicem ca Insignia e super si dupa ce o iei moare, a cui e vina? Daca noi zicem ca e rea si iti moare Passat sau Mondeo, o sa-ti para rau? Dar poți fi si norocos! Spor la citit, nu ne putem repeta pentru fiecare nou venit.
  • alex157

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Cat ai scris puteai sa ma ajuți cu niste informatii !Nu sunt mecanic degeaba ma uit ca habar nu am de aia v-am rugat sa ma ajutati ca nu am timp sa citesc 200 de pagini
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca vrei neaparat Insignia, nu lua diesel.
Poti lua cu motor A18XER-140 CP sau A16LET/1.6 turbo-180 CP.
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Da ce are dieselul... Daca ai grija de el nu ai probleme.... Masina maintenance free nu exista. Masina o iei in functie de nevoi si cerinte.. Vrei diesel ia diesel ai cateva lucruri la care trebuie sa ai grija in rest e ok
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
alex157 a scris:Cat ai scris puteai sa ma ajuți cu niste informatii !Nu sunt mecanic degeaba ma uit ca habar nu am de aia v-am rugat sa ma ajutati ca nu am timp sa citesc 200 de pagini


Daca nu ai timp sa citesti 200 de pagini macar posteaza in topicul correct, este primul din sectiunea Insignia la "De vazut"

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=41593
  • Florin Insignia

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Multe chestii nu le poti verifica inainte de a o achizitiona, un test la o reprezentanta pt verificare istoric, km si o verificare a presiunii uleiului, si eventual o verificare a functiilor masinii gen incalzire in scaun, aer conditionat...si sa ai grija sa nu fi fost lovita.
Ideea este ca dupa ce ai luat-o ar fi indicat sa schimbi preventiv anumite lucruri pentru a nu avea probleme pe viitor, daca e inainte de 2011 neaparat anulat clapete din galeria de admisie si cu ocazia asta tot schimbi distributia si indiferent de anul fabricatie inlocuit oring pompa ulei.
Pe viitor poti sa te astepti la inlocuire furtun intercooler, capac racitor egr sau pompa vacum.
Eu astea le-am schimbat pe toate in 3 ani si 50.000 km.
Daca o sa te hotarasti sa achizitionezi insignia iti recomand sa citesti paginile acestui forum,iti vor fi de mare ajutor si cu dpf-ul si multe altele.
Multa bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR