Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • alexram

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Vreau sa incep prin a imi cere scuze daca mai exista un topic similar dar eu nu am gasit asa ca am deschis unul nou.

Detin un Opel Corsa D Stripes Edition 2012 cu motor de 1.4 benzina cu 100 de cai. Am achizitionat masina acum 2 ani de la reprezentanta fiind cea de teste a lor cu 5000 KM in bord si pana acum am avut incredere oarba in computer-ul de bord cand vine vorba de consum dar acum cateva zile am zis sa fac un test plin pe plin sa vad cam care este consumul adevarat si am avut parte de un mic soc. Consumul in oras+drum de 200km in afara 13% in conditiile in care cu computer-ul resetat imi indica 8%.

As dorii sa stiu daca este ceva normal iar eu am avut asteptari exagerate de la aceasta masina. Daca nu va rog sa imi recomandati ce as putea sa fac in acest caz si cam care ar putea fi problemele. Daca aflu ca este normal cred ca ma voi despartii de masina.

Doua mentiuni am de facut:
1. Conduc exagerat de economic cu schimb de viteza la 2100-2500 RPM atunci cand se aprinde avertizarea de ShiftUP
2. Stiu ca este o intrebare destul de stupida dar nu am nicio cunostinta cu Opel Corsa ca sa pot compara

Va multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR