Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • bodolik

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1996 14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Inainte sa va prezint problema mea tin sa salut toti membrii forumului si sa imi cer scuze anticipat daca nu am postat in categoria potrivita.
Detin un Opel Corsa C motor 1.2 16V din 2004. De ceva vreme se aude un carait ciudat la plecarea de pe loc si nu numai. Acest carait se aude doar cand masina se afla intr-o treapta de viteza si doar pana la viteza de 40 km/ora .. peste aceasta viteza caraitul nu se mai aude, sau este acoperit de zgomotul produs de turatia motorului. Acest carait seamana foarte mult cu un pepene copt care este taiat incet. Daca scot din viteza, acest carait dispare. Tin sa precizez ca in urma cu doua luni sotia mea a lovit cu roata o bordura la o viteza de 30 km/h. Nu sunt sigur daca acest carait a inceput de atunci dar asa preconizez. In urma acestei lovituri nu au aparat alte probleme.
Zgomotul provine de undeva din zona rotilor dar nu reusesc sa-mi dau seama de unde anume. Deoarece acest carait se aude doar intr-o treapta de viteza, presupun ca problema se afla la cutia de viteze sau planetara. Daca a mai intampinat cineva astfel de probleme, rog sa ma sfatuiasca ce este de facut.

Va multumesc tuturor anticipat!
  • IonFive

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Problema asta tine de service. Du-te la o constatare pe lift sa vada ce urmari a avut acea lovitura. Ca ne dam cu pareri nu este ok.
Nu de alta, dar te joci cu siguranta ta.
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR