Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • TheJudgeMan

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
sunt nou pe forum, tocmai fiindca in urma cu o luna mi-am achizitionat prima mea masina. Am fost plecat in state cu programul Work&Travel tocmai pentru a-mi indeplini visul asta: sa stiu ca imi cumpar masina, sa stiu ca o cumpar cu banii mei, ca e a mea. Acum, i-am facut schimbul de ulei+filtre, saptamana viitoare urmeaza distributia. Va dati seama, in toata perioada petrecuta acolo nu trecea zi sa nu vizitez site-urile de masini. Initial am vrut Vectra C 1.9CDTi 150CP, masina aratoasa(cu sau fara facelift). Am ajuns la concluzia ca e o masina mai costisitoare decat Astra-ul(motor mai mare, mai grea, etc.) si intr-o duminica ploioasa am dat de aleasa. Albastru metalizat, jante pe 17", full pot sa zic, exceptand navy si plafon panoramic. Insertii de mahon, xenon adaptiv, spalator faruri(am pierdut capacul din stanga, se poate vedea in poze Smile) ), CDC 40 Opera, scaune incalzite, senzori parcare spate, 4 geamuri electrice, buton de sport, suspensie IDS+, proiectoare ceata, etc. Acum vine momentul sa o fac a mea. Tocmai acesta este si motivul pentru care fac acest subiect. Va astept pareri cu ce as putea sa ii fac(intr-un buget cu bun simt ), am cateva idei insa niciodata nu strica idei noi. Ma gandesc la modificari atat estetice cat si de performanta. Multumesc si va astept parerile.
  • CatalinGh

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Folii negre de calitate + grila fara sigla si remap pe butonul sport (200 Euro + 30cp).
Frumoasa masina, drumuri bune 😉
Pune si poze cu interiorul. Exista un topic unde iti poti lauda Opelul , da un search .
  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Vectra costisitoare ? Hmmm ... Un amortizor cu IDS+ costa in jur de 1400 LEI ( bucata ) .

Oricum , lasand toate astea la o parte , sa o stapanesti cu placere , foarte frumosa , multi KM fara evenimente si probleme.

Eu as incepe cu o bara fata OPC - prelungire bara spate OPC Line - Grila fara sigla - geamuri fumurii. In materie de muzica - CDC40 Opera este cel mai bun aparat pentru asta , pacat ca nu citeste MP3 ( sunt convins ca tu il ai pe cel cu Track care este net superior celui cu mp3 care este o mizerie ). Dute la cineva care are un Tech 2 pentru a activa obtiunea de subwoofer din variant config ( are iesiri separate pentru el , dar majoritatea aparatelor nu il au activat ). Boxele ( daca a venit cu Opera din fabrica ) sunt net superioare celor standard. Daca vrei sa vinzi jantele vre-o data eu as fi unul din cei interesati.

Poti incerca si o resoftare ( acum depinde de cati KM are masina , in ce stare e turbina , volanta si ambreiajul ).

Una peste alta o masina foarte buna daca ai gria de ea cu costuri de intretinere mici.

Te asteptam pe pagina de Facebook - Club Opel Astra H Romania !
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
masina ti-o prezinti aici:
https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=1
iit faci topic dedicat, si o descrii, ne tii la curent cu ce mai face, etc
  • TheJudgeMan

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru raspunsurile atat de prompte..da, stiu de amortizoarele IDS..mai ales cu drumurile noastre, va fi o problema. m-am gandit si eu la resoftare(+30cp), ma gandesc doar sa nu fie "daunatoare" pentru motor, desi am citit in multe locuri ca defapt poate fi chiar sanatos, depinde de la caz la caz. nu stiu exact cum pun poze in mesaj, sa pun o poza cu interiorul Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR