Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Nicu...

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare.Vin cu o problema,poate ma puteti ajuta,s'au ati mai intalnit'o unii dintre voi.Am observat la masina ca are momente cand smunceste la turatii mici intre 1500-2000 turatii, de parca nu ar avea benzina..daca accelerez mai puternic peste 2000 gata..isi revine..Mentionez ca este un 1.6-105CP.Multumesc mult. Sad
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Prea putin informatii....Masina are GPL ? ce benzina folosesti ? se intampla asta mereu ? sau ocazional ?
  • Nicu...

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Nu este pe GPL,am folosit benzina cu cifra octanica 98 dar si 95..de la Lukoil,Rompetrom,Petrom,...si nimic,nici o schimbare..sa fie oare filtru de benzina..?,..se intampla mereu ..si doar la mers usor pana la 2000 turatii asta la viteza 1 si a 2"a...dupa ce trec de 2000 turatii se termina acel smuncit..Ex: daca incerc sa conduc incet prin oras cu 1500 turatii motorul imi merge smuncit nu foarte tare dar te smunceste la condus...asta daca stau cu piciorul pe pedala si mentin la acea turatie pana in 2000.Este o senzatie de parca ar da se se inece motorul...
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Primu lucru , as curata clapeta de acceleratie, cu demontat frumos complet. Apoi vezi Buji... daca nu apare un rezultat, verificare injectoare - pe tester sau stand dupa posibilitate.
Cel mai bine totusi o diagnoza profi, sa vezi ce errori comunica ECU motor, sunt sigur ca ceva info iti arata acolo.
Skip ads

  • Nicu...

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Voi reveni cu un rezultat final,voi merge pe un tester si voi vedea..Multumesc mult deocamdata !
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salut, ai rezolvat ceva?
  • Nicu...

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,momentan nimic,nu am avut timp de masina..La mine este problema de timp si nu de bani.Fac foarte putini km cu masina..este masina doar de werekend..Cand voi merge la medic o sa va las un raspuns cu ceea ce am rezolvat.Multumesc.
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Mulțumesc, aștept un rãspuns.
  • Nicu...

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,revin dupa o buna perioada de timp printre voi cu un raspuns.Benzina proasta proasta de tot...Am alimentat de ceva vreme la un Peco normal. Nu Lokoil,Petrom,sau Rompetrom,si problema a disparut.iar pe tester nu imi apare absolut nici o eroare nimic care sa fie cauzat asa ceva..Parerea celor de la service este aceasi:"Benzina" pe care ne'o vand acesti oameni la statii de alimentare si stricam masinile.Va multumesc mult.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR