Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • czvlad

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: bistrita
  • Masina: Ascona 1985 1.6S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am un opel ascona C 1.6 S din 1985 ,problema este consumul destul de ridicat ,am schimbat carburatorul original varajet II adaptand unul de dacie si sa redus de la 20 de l la vreo 12.5 mixt ,insa cred eu tot e mult pt un motor de 1.6 l,uleiul si bujiile au fost schimbat si ele ,insa intradevar masina a zacut mult timp in parcare,nu mai stiu cei sai skimb sau ce sai fac pt a reduce consumul ,va rog ajutati-ma

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cel mai bine ar fi sa reglezi carburatorul original(dublu corp), si sa-l montezi la loc pe masina, problema este ca trebuie reglat pe banc.
daca nu e nimeni pe acolo sa-l regleze, incearca cu un carburator de la dezmembrari.


daca masina era gandita sa mearga cu carb simplu, ar fi pus din fabrica de ala
  • czvlad

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: bistrita
  • Masina: Ascona 1985 1.6S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
precizez si faptul ca erai marite jicloarele si cineva a reusit sa le reduca din diametru interior dar cred ca problema nu e din carburator si cred ca o sa montez pe ce original si sal reglez ,insa cred ca ,consumul se datoreaza altui fapt si nu stiu care... ar putea fii garnitura de chiuloasa uzata sau garnituri de la galeria de admisie fiind uzate?va rog dak stiti ajutatima ,cami pare rau pt masina asta deorece merge foarte "rotund" motorul
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR