Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Astazi s-a intamplat o chestie nasoala.Am deschis geamul de la sofer sa intreb ceva si cand sa il inchid am dat de manivela un pic , pe urma un poc si manivela se invarte in gol.Si e un frig afara.....Am bagat-o intr-un garaj si tre sa ma apuc sa desfac.Are cineva vreo idee ce e pe acolo , trebuie o macara noua?Chiar nu stiu nimic in problema asta.
Am uitat sa mentionez ca geamurile sunt manuale.tie cineva daca se potriveste macaraua de la Cielo?
Skip ads

  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Se pare ca nu prea se pricepe lumea la probleme dinastea.Eu am desfacut usa am scos macaraua care e dusa , am luat alta macara de la second si maine o sa incerc sa o montez.Sper sa si reusesc singur , daca nu RON sper ca ma pot baza pe tine , nu?
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Cum adica e dusa?
  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Adica e rupta.Cu scosul a fost cum a fost , sa vad cu fac sa o pun pe cealalta la loc.Si am cam stricat si folia din interior si nu cred sa o prea mai pot pune calumea la loc.
Skip ads

  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Treaba cu manivelele este in general... asa cum a spus vladonero " lumea nu prea se pricepe la astea". Eu am avut probleme cu manivele de Kadett si am incercat sa le repar - adik mecanismul in sine cu rola de tensionare cablu, material de antimoniu sau dural, etc. ... Am ajuns la concluzia ca exista unele pise cu care masinile noastre sunt dotate si care sunt mai greu de procurat si costa .... Vanzatorii spun: "piesa originala" bla, bla,bla. Parerea mea e ca a lui vladonero - daca n'ai bani destui du-te la sh si ia ceva bun - chestiile mecanice de obicei se pot verifica pe loc daca functioneaza sau nu, in comparatie cu cele electronice.
  • vladonero

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Gata am luat alta macara de la second , am incercat sa o si pun (vreo 2 ore) dupa care .......am sunat un prieten (mecanic din fire) am fost la el si au pus baietii lui totul la loc in juma' de ora.Nu a ramas nici un surubel pe jos geamul merge mult mai usor , am uns un pic si yala asa ca sper sa nu mai inghete la urmatorul ger.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR