Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • IMC

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Va salut cu respect ! Am o mica problema de 3-4 zile ! In timp ce merg cu masina se aprinde din 3 in 3 minute pe bord becul rosu cu semnul exclamarii in paranteze (nu, nu este frana de mana ridicata) apoi se stinge si dupa 2-3 minute iar se aprinde ! Mentionez ca placutele de frana au fost schimbate acum 2 luni, am facut revizie si verificari acum 1 luna !

Poate sa fie lichidul de frana sau placute uzate (asa repede) ? Si parca simt ca masina nu mai trage asa tare cum tragea inainte !

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri cei care stiti !

Opel Astra H Decembrie 2005 motor 1.9 cai putere 150 Diesel
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Verifica lichidul de frana. E posibil sa ai scurgeri pe la rulmentul de presiune.
  • rodricaz

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Si mie mi s-a aprins astazi dimineata! In trecut mai mi s-a aprins o data dar atunci aveam pierderi pe la etrierul dreapta spate care era fisurat, dupa inlocuire s-a remediat problema! Sper sa n-am iar aceeasi problema!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
verifica nivelul de lichid de frana in borcan apoi la fiecare roata in zona etrierului si furtunele de frana respectiv la cuplajul pe unde intra serpentina de la furtunul de ambreiaj in cutie. daca in aceste locuri nu ai vizibil nici o pierdere de lichid de frana atunci mai mult ca sigur este de la rulmentul de presiune de la ambreiaj si ar trebui sa vezi scurgeri sub cutia de viteze...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR