Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • jebitm

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Am avut o problema cu pierdere lichid de racire pe la un furtun dintr-un distribuitor de apa de langa motor. Am mers vreo 2-3 zile cu destul de multa pierdere de apa. Acum s-a rezolvat problema , dar sper ca nu s-a stricat garnitura de chiuloasa. Cei de la service au spus ca nu imi pot spune cu exactitate daca este o problema la garnitura de chiuloasa si ca daca sunt probleme , ele o sa apara in timp , mai tarziu, iar deocamdata totul pare ok.
Pentru a vedea daca am o problema as ruga pe cei cu motor 1.4 Turbo 140 hp sa observe daca atunci cand este cald motorul , daca au bulbuci in vasul de expansiune.
La mine sunt putini bulbuci , dar nu foarte mult , adica nu fierbe apa in borcan.
Mentionez ca apa nu a trecut niciodata de 90 grade in bord.
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
si la mine e la fel, de cand e noua face asa...am intrebat la vremea respectiva la service si au zis ca e normal ! si eu am avut o problema cu furtunasul care iese din vas, s-a forfecat undeva la ștuțul de la teu , langa motor, dar pierderea a fost infima (max.50 ml) pana l-am schimbat cu unul nou !
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Din pacate nu am mai gasit topicul in care se discuta pierderea antigelului si voi scrie aici. Mie imi pierde cam 2-300 ml/an, si ieri am gasit cauza: mici pierderi la imbinarea termostatului cu blocul motor, am vazut urme roz-portocalii pe bloc. Voi merge in service sa vedem cauza exacta si va tin la curent.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR