Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • kosma1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu o problema la masinuta mea, dintr.o data nu se mai tureaza decat pana la 4500 si se accelereazã mai greu, nu mai are aceiasi putere, am mai avut problema asta, dar am miscat bateria si am rezolvat.o ( ma gândeam sa nu fie niste furtunase sub ea), acum am incercat aceiasi tehnicã, dar degeaba. Turbina si egr.ul functioneaza pentru ca acum o luna am pus.o pe tester si au avut rezultate optime, sincer sa fiu nu ma pricep la mecanica foarte bine, e posibil sa fie ceva banal, un furtunas scos cine stie. Tin sa mentionez ca se si aude putin mai ciudat acum. Am schimbat filtru de aer si nimic... e posibil sa fie de la filtru de motorina ? se aude si diferit acum cand o turez, va multumesc.
  • john_doe200616

  • Mesaje scrise: 447
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Pune si scrie ce masina ai, anul si motorizarea! Stim doar ca ai o masinuta care nu se tureaza peste 4500 de rpm. Martori aprinsi prin bord?
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Si mai stim ca e diesel dar nu inteleg ce a cautat el la valoarea de 4500 ture.!
Eu ajung acolo in tr4 cand am draci pe mine si ma apuc de chinuit masina !

@kosma1 ' deschide talonul masinii sau CIV si acolo gasesti tipul motorului, cilindree, putere si anul fabricatiei si completeaza la profilul tau cu aceste date.
  • kosma1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Nu se aprind martori, masina este opel vectra b din1998, motor 2.0 diesel, 60 kw 82 cp cod motor x20dtl
  • kosma1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Nu am cautat la 4500 de ture, pur si simplu nu se accelera cum trebuie si am accelerat.o pe liber si nu a trecut de 4500, deobicei ajungea la 5000 pe liber
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR