Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • crys2015

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2015

  • Mesaj Privat
sal.aveti idee cat ar costa de schimbat pragul dreapta,ambele portiere de pe dreapta ,acestea fiind cumparate de mine,doar sa mi le vopseasca si sa-mi schimbe fete usilor de pe cele vechi pe cele noi.



va multumesc.
  • Andi_XXL

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Treburile astea diferã de la oraº la oraº, dar ca idee, manopera asta, fãrã vopsitore, n-ar trebui sã sarã de 1000 de lei (lucru de calitate).
Poþi gãsi ºi sub banii ãºtia, dar deja...
  • MyRc3ax16xel

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua !

Detin o Astra F HATCHBACK din '96 , 5 usi si am patit necazul. O domnisoara m.a lovit in rond si m.am ales cu urmatoarele :

- usa fata dreapta indoita
- usa spate dreapta indoita foarte rau ( dupa parerea mea ar trebui inlocuita )
- pragul indoit foarte rau
- stalpul dintre usi indoit

Usa spate nu se mai deschide si s.a tras spre portbagaj , iar partea de sus a usii este deplasata fata de caroserie si poti baga lejer un deget prin crapatura.

Mentionez ca nu am cumparat nimic pentru reparatie si as vrea sa stiu un cost total care sa includa manopera , piesele si materialele necesare . Multumesc ! O zi buna si fara incidente .
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca ea te-a lovit o faci pe RCA-ul ei si ai teminat povestea daca ea a fost de vina. Altfel nu cred ca merita mai ales ca ai si stalpul deformat (este element de siguranta la masina) si la cum spui tu cred ca este dauna totala la masina... Ca sa vezi exact cat costa mergi cu niste poze la un vopsitor din zona ta (ca difera in functie de zona) si la un magazin de piese auto si te vei lamuri cat costa. In general vopsirea pe un element de caroserie este in jur de 400-450 RON. Succes
  • MyRc3ax16xel

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru raspunsuri ... ideea e ca nu as vrea sa accept un service de pe lista celor de la asigurari pentru ca sunt mana in mana si vor face in asa fel incat sa reduca costurile si nu vreau sa fiu bataia lor de joc. Ma voi duce luni la asigurari sa imi faca constatarea si o sa le specific clar , si in scris daca este nevoie ca doresc ca fiecare element inlocuit ( usile ) sa fie originale , pentru ca masina mea a avut piese originale si nu imi pasa de costuri , si acestea sigur vor fi exagerate pentru ca o usa pentru masina mea din "96 noua si originala nu se gaseste foarte usor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR