Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • daniel343

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2015

  • Mesaj Privat
salut,stiu ca au mai fost deschise topicuri in legatura cu astra f automata,problema este urmatoarea: Am pe cutie Buton Sport,respectiv Winter,insa nu inteleg cum as putea sa cuplez Sport,din cate am inteles,apas pe butonul (Sport),aflat in centrul manetei,si ar trebui sa se aprinda roata dintata cu S-in mijloc,insa apas,dar nu se intampla nimic,insa am observat ceva...sub pedala de acceleratie,se afla "un cilindru",sau ceva de genul,care la apasarea acestuia cu piciorul masina pare ca ar prinde ceva vlaga,erori nu am in bord...,imi poate explica cineva care ar fi problema?Multumesc! (Astra F 1.6 8v-1994)
  • wud

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daca apesi pe S, ar trebui ca cutia sa schimbe vitezele la turatii mai ridicate decat in mod obisnuit.
Butonul de sub pedala este kick-down-ul.
Daca apesi pedala de acceleratie pana la capat, adica pana apasa pe acest buton de sub ea, cutia trebuie sa schimbe in treapta cea mai mica posibil pentru viteza respectiva, astfel incat vei avea acceleratie maxima.
  • daniel343

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2015

  • Mesaj Privat
am inteles,cu toate astea,apas pe Butonul sport,dar din pacate nu se aprinde nimic in Bord,si nici nu se simte vreo diferenta:(,alta idee?>
  • wud

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O fi stricat butonul sau vreun fir intrerupt.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR