Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • komura

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2015

  • Mesaj Privat
oameni buni am un opel astra f hatchback1994, 2 portiere, 1.4, 44kw si a functionat perfect pana cand mi s-a dus cureaua de distributie in mers, avand ca urmare indoirea supapelor de admisie, tachetii hidraulici de pe admisie si si culbutorii aferenti. am inlocuit piesele de mai sus, garnit. chiul,samd. a mers bine 2 zile, in a treia zi mi s-a aprins martorul din bord la ulei de asemeni tot in mers, iar dupa tre sute de metri : bum ! si gata s-a oprit motorul. am desfacut din nou motorul si am gasit axul cu came blocat, surubul de la pinion forfecat, pompa de ulei dusa. bineinteles am inlocuit si aceste piese si totusi masina are urmatoarele hibe : - motorul se tureza la relanti(motoras pas cu pas, senzor clapeta,senzori apa,calculator, filtrele,toate schimbate), nu mai are "nerv", cand trec din treapta 1 in a 2 sau cand urc in rampa se poticneste, scoate foarte mul fum alb. vreau sa o fac, a fost o masina care ma ajutat si m-am atasat de ea cumva. va rog sa-mi dati un sfat in aceasta problema Idea Exclamation
ps. are cineva de vanzare un scaun pentru sofer ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR