Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • Claiudiu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,
As dori sa achizitionez o dubita buna pt lucru(carat marfa, lemne), si m-am gandit la un opel vivaro(second).
Ce ziceti?
Ce an si model ar trebui sa iau in calcul? si ce motor mai exact? 1.9 dti sau 2.0 cdti?
M-am gandit daca nu la un Renault Trafic. Voi ce ziceti? Cei ce detineti deja un Opel Vivaro.
Merita sa-l achizitionez din tara(rulat pe drumurile noastre minunate) sau sa ma axez pe unul din Germania?
Multumesc
Skip ads

  • And3reY74

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Daca iti iei un vivaro sa ti cont de km ar trebui sa fie cam 150000-170000 de mi, daca sunt 100,000 sau mai putin sa nu iti iei
Te pot ajuta in cautarea unui vivaro daca vrei,Cu Linkuri
  • julian81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vivaro 2008 m9r
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2016

  • Mesaj Privat
parere mea este ca sunt printre cele mai bune masini la rezistenta si calitate, daca bagati in masina numai piese de calitate nu o sa va para rau, la vivaro pe la 300.000 km o sa cada pompa de servo, pe la 450.000 alternatorul....cam astea sunt piesele mai esentiale care trebuie schimbate. masina foarte buna motorul duce lejer 600.000 km daca uleiul si filtrele sun schimbate la timp
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Si modulul ala de face inclusiv partea de semnalizare, pe la cati km cade ? ca am auzit de nou ca ar fi o galagie de ca$$h (700EUR?).
Skip ads

  • julian81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vivaro 2008 m9r
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Nu stiu la care modul te referi. Eu sunt la a 3- a masina opel vivaro. Cele 2 cu motorul de 1.9 le am vandut cu 600.000 km pe bord. Am shimbat si blocul de lumini la una din ele..parfa e 300 lei nu mai retin. Nu am avut probleme cu motorul. Inafara de pompa servo si alternator am bagat in ea doar consumabile. Discuri TRW LA 250.000 KM inclusiv placute TRW o data schimbate. Pivoti Lenforder schimbati la 250.000 km. Capete de bara si bielete tot Lenforder schimbate o data. Cand boncane ceva pe fata sunt bucsile de la bara stabilizatoare 100 lei bucata cu tot cu montaj Shimbate o data sau niciodata.
  • julian81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vivaro 2008 m9r
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Si pe la 409.000 km burduful de pe cutie de la planetara.
La cele cu motorul de 2.0 sunt la fel de multumit....e aceiasi masina ca pana acum dar cu motor de nisan pe lant. Masina se comporta mult mai bine e mai agila are alt demaraj....e mult mai vioaie si mai buna de condus ca sa zic asa. Am schimbat pompa de servo si alternatorul...a curs uleiul din pompa pe alternator si s a stricat si el dupa cateva mii.. si toate mai au o buba din fabrica frana de mana poate ramane blocata de la rugina de pe cabluri sau se poate bloca parghia de pe un etrier de pe spate. Trebuie schimbat etrierul 450 lei trw
  • julian81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vivaro 2008 m9r
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Cine baga piese bune de marci cunoscute relativ scumpe se va bucura de masina...cine se zgarceste o sa aiba o troaca de masina care o sa bata din toate incheieturile si o sa stea numainl in service pentru a inlocui piese schimbate deja.
  • miticalimona

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
vreau sa-mi cumpar un vivaro si astept sfaturi de la cei care au, ce ma sfatuiti sa iau ce motorizare este mai ok?. eu as dori sa o cumpar cu locuri (vreau in fata neaparat cu 3 locuri), mai vreau sa stiu daca la cele cu 6 locuri care au acel panou intre pasageri si marfa se poate demonta acest panou/despartitor. niste linkuri cu masini de vanzare ar fi de mare ajutor (de aici sau mai ales de afara).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR