Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • MarinescuCosmin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut, detin un Astra G, model 2001, am doua nelamuriri, am casetofonul stock si am o problema cu CDurile, uneori raman blocate, alteori merg perfect, uneori ia melodiile la rand, alteori schimba dupa cum vrea ea..nu vreau sa il schimb pentru ca o sa pierd comenzile pe volan si navigatia(daca stiti cumva de unde pot face rost de un CD pe Romania pentru ca am doar pe Franta) si mai vreau sa stiu daca exista alta metoda in afara de CD, am avut si un modulator dar aveam probleme cu frecventa
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Si mie imi facea intr-o vreme la fel ( ba imi dadea eroare pe cd-ul ascultat cu o zi in urma, ba sarea melodiile ori pus si simplu se impotmolea la cate un trak fara sa mai faca nimic sau imi arunca cd-ul afara din prima si atat ). Eu am VDO CDR 500.
Mi s-a recomandat ba curatire- oglinda ( zic bine ? ) ba ca e gata ca-i vechi sau ca s-a dus nu stiu ce componenta ( nu ma pricep)
Tot ce am facut a fost sa-mi scriu track-urile pe PC cu mai mare atentie si la viteza mica ( 4x; 8x )si de atunci n-am mai avut probleme. ( am gasit pe internet o varianta de microNero " portabil" pe care o instalez cu ocazia realizarii fiecarui CD si apoi o dezinstalez pt ca altfel ori imi merg cd'urile aiurea, ori a doua zi programul de " ars" trece de capul lui pe limba rusa !
Ca alta varianta ar fi un adaugat "de aux in" sa iti redea muzica de pe alt dispozitiv ( telefon, tableta).
  • SilviuFX

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Și eu dețin un Opel Astra G din 2002 cu radio-casetofon si magazie de 4 cd-uri care imi face probleme cu muzica . Am facut 5 cd-uri pana acum la viteze diferite , primele la 16x pentru ca era viteza minima de la nero pe care o puteam face apoi la 8x (acesta merge putin mai bine dar tot cu intreruperi si din cand in cand imi da si eroare cd si nu mai merge) si unul la 2x la care nici macar nu se uita si imi da din start eroare (țin sa precizez ca cele facute la viteze mai mici au fost facute cu CDBurnerXP , iar cele de 16x cu NeroStartSmart) . Ce ma sfatuiti ?
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Eu le fac la 8x cu ceva " fragment" de Nero ( doar functia de " ars" CD- uri - n-am vrut sa instalez tot Nero ca-mi ocupa mult pe hard-disk) si n-am probleme.
Posibil la tine sa mai fie si alta defectiune la player.
  • paully93

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Astra 2001 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2012

  • Mesaj Privat
eu am mai avut asa probleme cu citirea CD`urile pe alte playere
ce am facut a fost sa demontez playerul si am curatat cu un betisor cu vata inmuiat in alcool capul de citire al acestuia
din cauza prafului si depunerilor acesta nu reusea sa mai citeasca CD`urile..de unde si tot felul de erori
posibil sa fie asta,posibil sa nu !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR