Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • alin.andrei

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2015

  • Mesaj Privat
salut.nu imi mai finctioneaza vitezometrul si nu stiu ce sai mai fac. am puso pe tester si imi da fata stanga.bun am schimbat rulmentu si aceiasi problema.apoi am curatat mufele toate stralucesc si nici o schimbare. Care ar putea fi problema ?
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut.
Fire intrerupte de la senzor stanga-fata la calc. ABS.
  • alin.andrei

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2015

  • Mesaj Privat
cum as putea sa gasesc firul sau firele intrerupte ? treb sa merg la electrician ?
  • alin.andrei

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2015

  • Mesaj Privat
mentionez ca firul care pleaca de la rulment si pana la intrare in aripa e intact fara crapaturi sau ceva ce ar putea da de banuit ca e intrerupt
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pune un tester si vezi daca poti comunica cu Calculatorul ABS.Daca da, atunci va mentiona o eroare.Atunci e fie senzorul, care se curata mai intai la contacte si daca nu se rezolva atunci se inlocuieste, fie de la cablaj daca nici asa nu se rezolva.
Daca nu se poate comunica cu calculatoru de ABS atunci e binecunoscuta problema a lipiturilor din calculator care se rezolva relativ usor.
  • maryan_nar

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Vezi sa nu fie din ceasuri. La a mea am pãþit o de douã ori. Prima datã aveam un ceas în scurt si mi le punea pe toate la zero iar la cel cu pricina tremura acul(vitezometru dacã îmi aduc bine aminte) L am dezlipit de pe placã si am pus unul din dezm. dupã care mi a mers câþiva ani buni. A douã oarã când ma lãsat a trebuit sa schimb placa cu totul tot din dezm.(si fãrã sa vreau am dat si km înapoi deoarece placa pe care am pus o era de pe o maºinã cu km mai putini vreo 100 mii) Vezi poate te poate ajuta cineva sa poþi proba cu alt cadran cu ceasuri , trebuie doar sa desfaci 4 suruburi si da deblochezi mufa cu ajutorul pârghiei pa care o are , si dacã merge ºtii ce ai de fãcut. Atenþie dacã e sa fie asta cauza , cautã ceasuri pt maºina ta diesel sau benzinã pt ca diferã turometrul( la benzinã ai pânã la 7 mii dr ture si la diesel e pânã la 6 mii) Sper sa þi fi fost de folos rândurile astea. O seara bunã
  • alin.andrei

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2015

  • Mesaj Privat
ceasurile leam probat pe teater si merg. calculatoru comunica cu testeru. o intrebare a mea ar fi
poate sa nu functioneze rulmentul ? sa fie defect de nou?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
depinde ce rulment ai luat
Eu am patit-o cu un noname, nou nout... si mergea ca girofarul politiei (da-nu-da-nu)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR