Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bvlucretiu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Bunã!
Am cãutat în mare însã nu am gãsit discuții despre problema pe care o am eu!
Am avut un accident mai exact am luat un cal pe parbriz și dupã reparații, fiind multe cioburi care probabil au intrat în interiorul CD Playerului am probleme cu CD Playerul deorece foarte greu îmi recunoaște un CD, mi-l scoate afarã și îmi apare pe display "ERROR CD", mai mult am observat cã îl acceptã mai repede atunci când este cald (ambientul sau când este cald afarã), dar acum când este mai rece afarã nu mi-l ia deloc!
Oare chiar este o problemã din cauza unor posibile cioburi sau este ceva tipic!
Se poate desface și sufla pentru a scoate eventualele cioburi sau care ar fi rezolvarea!
Vã mulțumesc anticipat pentru sugestii!
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
La fel facea si al meu cand venea sezonul rece. CD-ul de seara rulat in masina calda, dimineata mi-l arunca afara cu "error". Intr-o vreme mergeam pe radio pana se incalzea sa-l pot convinge apoi sa treaca pe CD.
Am citit pe forum ca ar trebui desfacut, suflat, curatat dar nu mi-am batut capu' cu asta.
Apoi am observat ca la aumite marci CD nu e chiar atat de sensibil plus ca am inceput sa-mi scriu track-urile la viteza mai mica ( 8x, 4x ) si si-a revenit.
De vreo 2 ani nu mi'a mai dat nici un rateu.....dar nici eu nu-l menajez- cit merge motorul, merge si CD-ul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR