Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
salutare tuturor,
cu ceva timp in urma in octombrie am avut un accident mai ciudat datorita oamenilor din tara asta. Circulam pe drum cu prioritate semaforizat (cine este din Pitesti sus la Liceul Miu ), aveam verde iar respectivul care ma lovit avea si el verde (la el verdele dura cu 8 sec mai mult ca la mine), dar trebuia sa vireze stanga si sa imi dea prioritate de dreapta. Eu am trecut pe verde (semaforul indica 4 s ) iar respectivul pustan incepator a virat fara sa se asigure si in plina viteza (a venit lansat pt ca nu avea masini in fata).
S-a produs impactul, noi eu si sotia nu am avut centuri Sad ( gresala noastra ) si ne-am lovit, sotia o taietura pe frunte care a necesitat cusatura din pacate Sad --> asta a insemnat deplasare la spital imediat, intre timp pustanul a gasit un martor ca eu am trecut pe rosu , si mi-a luat permisul + dosar penal pt vatamare (eu si sotia suntem victimele) cand am ajuns dupa spital (la vro 2 ore dupa producerea accidentului) la sectia de politie, pustnul bine merci cu permisul in buzunar. A doua zi m-am enervat si am cautat camere de supraveghere, am reusit sa gasesc una care bate in intersectia respectiva, am facut adreasa la politie sa o ia ca proba la dosar, pe filmare se vede sa pustanul a intrat in mine fara urma de frana fara nimic, crucea rosie care indica ca eu am rosu s-a aprins dupa 5 sec de la impact.
Acum politia mi-a dat anexa 2 pentru asigurator, in care scrie ca respectivul nu a acordat prioritate, dar eu nu pot sa fac masina pentru ca este dosarul in curs si am permisul luat, este normal asa ceva? Din cate am inteles dosarul poate dura si 6 luni pana se solutioneaza, eu ce fac in acest timp, orcum masina este dauna totala si trebuie sa-mi dea bani pe ea dar ei o evalueaza la 85% din valoarea ei pe piata, valoare care peste 6 luni scade .
EUROINS este asiguratorul

A mai trecut cineva prin asa ceva? ma poate ajuta cu un sfat ?

multumesc ca aveti rabdare sa cititi atata !

P.S. Toata treaba asta datorita unui martor mincinos care din pozitia in care se afla nici nu putea vedea culoarea semaforului. Culmea ca a declarat ca si cel din spatele meu a trecut tot pe rosu ! Daca respectivul din spatele meu oprea, alta era situatia Sad
Skip ads

  • CatalinGh

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut, ia legatura cu userul kosfunny, are un topic deschis legat de daune, el te poate ajuta sigur.

Numai bine!
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
multumesc CatalinGh !
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pânã nu se soluþioneazã dosarul penal nu ai ce face. Am trecut printr-o situaþie asemãnãtoare acum un an ºi pânã nu a venit ordonanþa de clasare a dosarului penal am fluierat a pagubã.
În legãturã cu permisul, dacã existã dovada certã cã nu ai fost vinovat, de ce nu þi l-au restituit?
Skip ads

  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
nu mi-au restituit permisul pentru ca e dosar facut, asta a fost motivul Sad cei de la asigurari mi-au zis ca daca aveam permisul + anexa 2 completata de la pol imi faceau masina. Mie permisul imi lipseste ca sa-mi fac masina.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Euroins...
Am avut si eu o dauna la ei...
Nu am ce sa comentez decat ca o sa ai de asteptat.


Poate se da odata legea sa-ti poti face masina pe rca-ul tau daca te loveste altul...
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR