Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am o problema cu lumina farurilor si cred ca problema este din oglinzile de la faruri.. Adica nu lumineaza la fel peste tot.. Am niste pete de lumina pe portiunea luminata. Nu stiu daca am explicat eu bine aici dar sper ca ati prins ideea.. Ideea e ca am schimbat becurile (mi-am luat niste Blue Vision Plus) si tot degeaba... Deci, eu cred ca problema este de la oglinzile din faruri (sau poate de la geam - pe interior) asa ca as vrea sa desfac farurile sa le curat pentru ca deocamdata nu am bani sa le schimb, iar faza asta ma streseaza rau de tot... Evil or Very Mad
Skip ads

  • apachée

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1994 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Esti sigur ca asta e cauza iluminarii neomogene? Se poate sa ti se pare si sa fie de fapt "profilul" luminii date de faruri?
Incearca doua chestii: sa cureti sticla exterioara sau sa cureti oglinzile fara sa desfaci farul (sa scoti becul si sa bagi pe acolo o cârpa ceva si sa incerci sa cureti, poate se observa vreo diferenta...).
Eu am avut si condens in faruri si nu am avut probleme de genul asta...
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Condens am si eu mai mereu in farul drept (a fost masina lovita in partea aia si a avut si farul de suferit, adica motorasul e ars si suportul de prindere a farului din partea de jos e rupt). Dar am impresia ca petele apar de la farul stang care e in stare perfecta, adica nici macar nu se abureste ceea ce inseamna ca e sigilat bine. Dar alta explicatie chiar nu gasesc decat ca e oglinda murdara pentru ca oricat as sterge farurile nu scap de aceste pete de lumina. Ca totusi, masina are vreo 6 ani si are farurile originale. Poate in acest timp a intrat mizerie pe undeva (poate cand au schimbat vreodata becul si nu l-au mai sigilat bine si a intrat praf pe la bec)...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nu poti, "fata" e lipita, mi-am dat eu seama recent cand am incercat sa "desfac" unul prin lovirea lui de o alta masina... Mad
Skip ads

  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
pentru dezaburire foloseste uscatorul de par dupa ce ai scos becurile plimba-l pe suprafata farului dar nu prea aproape si nici prea fierbinte.in ceace priveste interiorul farului,el se opacizeaza la interior din cauza becului,se depune o funingine fina .daca il desfaci poti sa il speli cu pur de vase dar nu cu apa calda.operatia fa-o cit mai repede caci se poate curata oglinda pe interior.eu asa am procedat si sunt foarte multumit
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ok.. Am inteles.. O sa dau farul jos, scot becul si incerc sa curat oglinda prin gaura becului.. Sper sa reusesc.. Merci mult de raspunsuri...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR