Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • GeorgeLazar

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut,am si eu o problema cu un opel zafira A din 2001.Azi a intrat unu in mine si mi-a infundat portiera spate de pe stanga pragu la mijloc si putin stalpu in partea de jos,ma intereseaza cam cat m-ar ajunge sa imi indrepte stalpul si pragul,asa dupa voi,cei care ati mai patit sau ati auzit,va rog un raspuns?
Portiera a vazut si la 160-200 lei neagra(cum e si masina mea).

Skip ads

  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Daca a fost vinovat sa ceri regie proprie la asigurarea lui. Eu am primit in cont 4700 lei pt portiere si prag dreapta. Am dat 580 pe portiere la culoare, din dezmembrari si gata... Pragul nu l-am indreptat inca Smile bafta!
  • GeorgeLazar

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Eu am fost vinovat si m-ar interesa cam cat m-ar costa sa fac pragul si stâlpul...
  • GeorgeLazar

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Niciun raspuns? Nu stie nimeni?
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Dupa cm vezi... La necaz nu prea exista sfauitori. E greu sa ti dea cneva un sfat. Cel mai bine cred ca stie s o dreaga tot cel care a facut o. Cat despre bani pe care trebuie sa i bagi intr o masina ...parelea mea e sa te rogi dimineata cand te urc in masina, si mai ales seara cand ajungi, pt ca ai ajuns la destinatie fara alte costur (d astea de ai patit tu). Sfatul meu este sa te dci la mai multi si sa afli pretul si modl deindreptare si vopsire. Exiata metoda schimbari usii la cloare, iar pragulnse poae indrepta cu tehinica ventuzei(si aici sunt doua tehnici tip ventuza), sa clasc (cu aparaul de sudura si ciocanul, aici depinde de dotarea service ului sau al atelierlui). Nu fericesc pe nimeni cand se ajunge la treburi cu table si vopsele....Pot sa ti urez decat atat... Mult noroc ! si La mukti ani !
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
http://turbocon.ro Nu e reclama, nu am fost, nu stiu nimic despre ei,personal, doar ce am citit pe site. I-am gasit pe fb,intamplator. Curios pt pragul meu, am salvat link-ul si poate te ajuta si pe tine... Poti suna pt info... Sanatate si Sarbatori fericite!
  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Pragurile cu ventuze? M-as mira ...e cam sf..ce sfat sa-i dai, am vazut noi pragurile si stalpul lui cum arata? Sa fim realisti
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Da ...se pot indrepta cu un tip de ventuza ...adica ...se sudeaza o tija de 3mm lunga de 10cm pe zona infundata. Se prnde pe dispozitivul de indreptare si se indreapta. Dspozitivul de indreptare poate fi mecanic sa pneumatic. Nu este o vetuza de caciuc propriuzis. Dupa indreptare se taie tijele se polizeaza s se poate trece la fazele cu sprit, fller...s.a. ....
  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Pai asa da, dar e un pic deplasat sa-i zici ventuza☺☺craciun fericit tuturor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR