Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara
  • valioil

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
De ceva timp sunt posesorul unui Antara 2.0 Cosmo,fabricatie 2008 cumparata S.H in 2012 cu un rulaj de 167000Km (avea 140000Km cand am cumparat-o) dar in ciuda faptului ca nu am folosit-o foarte intens(numai in vacante iar pt."tavaleala"am un Logan)au inceput sa apara mai multe probleme.Ultima de care m-am lovit consta in socuri la volan impreuna cu ceva zgomote gen trosnituri(in timpul mersului nu la actionarea pe loc) indiferent daca volanul este drept sau virat insa numai la denivelari,treceri peste linii de tramvai etc.Mai nou am circulat in masina cu o persoana pe locul din dreapta( pe langa ca a sesizat si el zgomotul respectiv) mi-a spus ca se simte si un soc in podeaua din dreapta in acelasi timp cu bataia de la volan. Am fost pe la diferiti"doctori"cu ea dar metoda"schimbam pe rand piese pana gasim problema" nu prea m-a incantat,iar varianta reprezentanta mi-a lasat un gust amar cu ceva timp in urma cand am fost la o revizie la GTT-B-dul Th.Pallady cand mi-au luat 250 euro. spunand ca totul este OK iar la o saptamana am ramas cu placutele de frana pe fata la"fier pe fier"si le-am schimbat singur in curtea casei,deci m-am fript odata si nu vreau sa ma trec pe acolo.Revenind la problema mea mentionez ca caseta de directie a fost schimbata la 127000Km(detin factura de la service)si consider ca dupa 40000Km nu trebuie sa o mai fac din nou,desii unii au sugerat ca asta ar cam fi problema,altii ca ar fi capul de bara de pe dreapta,altii pivotul. Daca ati putea sa ma ajutati la identificarea problemei as salva foarte mult timp si bani.Va multumesc anticipat.
  • valioil

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Nu s-a confruntat nimeni cu batai in volan si socuri in pedalierul din dreapta?
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Din fericire inca nu Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR