Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • sima.gabriel

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salutare, dupa ce am incercat astazi sa schimb uleiul la vectra mea, cand am montat inapoi surubul la baie am observat ca se invarte in gol. Dupa documentari pe net am observat ca cea mai buna solutie ar fi largirea gaurii si implicit demontarea baii.
Ce vreau sa va intreb, se poate folosi un adeziv rezistent la ulei sa bag busonul inauntru si sa se lipeasca acolo, eventual dat si la exterior cu silicon? Care sunt sansele sa curga sau sa iese busonul afara de tot?
Imi trebuie neaparat rezolvarea maine si nu imi permite timpul sa umblu sa cumpar baie de ulei si apoi sa o mai si schimb.
Orice alte idei sunt binevenite.
Multumesc!
  • maryan_nar

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Poþi face cu tarotul un alt filet mai mare si sa pui alt ºurub mai mare cu o saiba de cupru direct pe maºinã fãrã sa dai baia jos însã sa cureti bine spanul rezultat. O altã soluþie pânã la urmãtorul schimb de ulei dacã nu ai de unde sa faci rost de tarot e sa i pui pe surubul de la baie niºte teflon pt instalatii sanitare si sa verifici dacã strânge si nu învârte in gol. Eu asa am procedat la o astra g si nu am avut probleme pânã la urmãtorul schimb de ulei cand am remediat problema prin refacerea altui filet. Mult succes in a remedia problema. O searã bunã
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR