Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
atunci cand le deschid se deschid...toate..
de inchis se inchid toate mai putin una...spate dreapta. sunt cumva 3 fire si sa fie intrerupt doar unul...cel pt inchidere?
ati patit cumva ceva asemanator?
Skip ads

  • bastyTM

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C16NZ 1.6i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salut.mie tot pe dreapta spate nu se inkide dar nici nu se deskide.acum vad ca face figuri si pe stanga spate.nu stiu ce are dar nici nu m-am interesat.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
tot dreapta spate Mr. Green la fel se deschidea dar nu se mai inchidea, asta numai cand e mai frig, rezolvarea [ in cazul meu Vectra A ] scos fata de usa si curatat suportul pe care sta tija
  • devils

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Tg. Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2006

  • Mesaj Privat
la fel la mine .. aceiasi usa ... trebuie sa o desfac si eu
Skip ads

  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
la fel la mine aceas vectra aceasi usa ... desfac si eo maine dimi :>
  • Eko2001ro

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La mine este problema la usa soferului. Se inchide si se deschide numai din cheie, iar din telecomanda... nimic. Celelalte usi se inchid si se deschid si din telecomanda si din cheie (de pe partea soferului). Am incercat alt mecanism de inchidere/deschidere si nimic. Altceva nu stiu ce sa-i mai fac
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
la mine la o usa din spate sa rupt firul pe la balama.
  • Alexandru Vlad

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am avut probleme la usa dreapta fata.
La mine a fost rupt capul de la motoras. Au facut ceva figuri si celelalte dar si-au dat drumu daca le-am folosit. (Mentionez ca atunci cand am luat-o mergeau doar 2 din 4)
Skip ads

  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
la fel si la mine dreapta spate,am demontat motorasul si am gasit un fir rupt,l-am lipit la loc si sa rezolvat cu ceva batae de cap ca nu o mai scoateam la capat cu rotitele alea (cind 3 usi se deschideau a4 se inchidea) dar mi-a reusit, se merita sa desfaci in dezmembrarii mi-au cerut 500mii lei vechii pe 1-u Exclamation
  • drestea

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
O problema de felul acesta am eu cu usa dreapta fata. Acum vreo doua saptamani nu mai voia sa se inchida, nici de la telecomanda nici de la cheie, doar daca o blocam manual. Toate celelalte functioneaza normal. Si cea din dreapta, daca o blochez manual se deschide cand le deschid pe celelalte. A doua zi si-a revenit, acum vad ca a inceput iar. Cred ca problema e undeva in usa, s-ar putea sa agate undeva, si sa trebuiasca gresat... daca nu-si va reveni cat de curand o sa desfac usa sa vad despre ce e vorba.
  • drestea

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Azi am profitat de putin timp liber si am desfacut fata de usa fiindca iar au aparut problemele. Se desface relativ simplu, e prinsa in 10 suruburi, in cazul masinii din semnatura. Dar chiar si asa nu am gasit ceea ce speram, adica sa frece undeva si de aceea sa se ingreuneze blocarea usii, fiindca se observa ca la blocarea usilor, la cea din dreapta mecanismul de inchidere lucreaza mai incet. Totusi, am pus putin ulei pe tija care duce in actuator si parca mergea un pic mai bine, sau poate mi se parea mie, dar ideea e ca acum merge, insa nu stiu pentru cat timp... mi-e ca nu cumva sa fie uzat/obosit actuatorul si eventual sa trebuaisca inlocuit... o sa vad, depinde cat va functiona.
  • egroeg007

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut
eu am alt fel de probelma cu usa spate dreapta, se inchide dar imi arata in bord ca am aceea usa deschisa, . Va rog daca cineva a mai avut o probleme de genul asata poate ma ajuta si pe mine....Multumesc
masina este vectra c GTS 2003 y 22 dtr
Skip ads

  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Dupa cum era de asteptat trecuse ceva timp si ma mandream cu asta, ca nu mai aveam probleme cu inchiderea centralizata, dar de curind a aparut o probleme noua, care nu prea stiu cum sa o scot la capat, cand dezarmez alarma din telecomanda inchiderea centralizata se deschide si imediat se si inchide la loc, alarma nu;
singura varianta sa pot deschide usile dupa aceia e sa deschid cu cheia,
nu face mereu asa, citeodata functioneaza corect, banuesc a fi un contact imperfect dar nu stiu de unde sa incep are cineva vreo idee? Idea un sfat ceva?
  • robert88

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
acceasi problema o am si eu, cum dezarmez alarma sta cateva secunde si se inschide la loc,
  • barzu adrian

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
vyo81_speed a scris:Dupa cum era de asteptat trecuse ceva timp si ma mandream cu asta, ca nu mai aveam probleme cu inchiderea centralizata, dar de curind a aparut o probleme noua, care nu prea stiu cum sa o scot la capat, cand dezarmez alarma din telecomanda inchiderea centralizata se deschide si imediat se si inchide la loc, alarma nu;
singura varianta sa pot deschide usile dupa aceia e sa deschid cu cheia,
nu face mereu asa, citeodata functioneaza corect, banuesc a fi un contact imperfect dar nu stiu de unde sa incep are cineva vreo idee? Idea un sfat ceva?
la mine asa e setata inchiderea, dupa 20 sec de la dezarmare daca nu deschid nici o usa se inchide la loc. e o setare din alarma (cel putin la mine)
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
...da asa e setata si la mine ,numai ca acum nu apuc nici macar sa deschid usa, dupa ce am dezarmant se deschide si in 2secunde se si inchide, dar numai inchiderea, alarma nu se activeaza decit dupa 20 sec.cum e si normal
  • barzu adrian

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
cred ca e vb de un releu trebuie sa mergi la un electrician sau la cei care au montat alarma
  • luci77rub

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
aceeasi problema am avut si eu,nu se inchidea/deschidea o usa din centralizata si i-am schimbat motorasul,apoi problema a disparut
  • rodeo

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Stiti cumva cum se da jos fata la usa stanga spate la un Vectra B din 98 ?

nu reactioneaza de loc actuatorul pe aceea usa ....
  • rodeo

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am desfacut usa, dar nu pot sa ajung la chestia (electrica)care trebuie sa imi actioneze tija ce ridica butonul de la centralizare in sus; E bagata in usa in stanga sus si nu pot sa imi bag mana din cauza la tije(cred ca trebuie sa desfac tot mecanismul cu tije, si e cam complicat)

Ramane sa intep cablurile si sa vad daca imi ajunge tensiune la chestia aia ( ca nu stiu cum se numeste; o fi vreun releu ceva? )

Astept sfaturi de la cei care au mai trecut prin problema asta
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR