Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • nicu.work

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Stiu ca pare o intrebare prosteasca, dar pana la urma sunt un incepator.
Am un opel astra g 2.0 (y2dth) 2001 de putin timp si incerc sa ma obisnuiesc si sa invat chestii elementare sa nu ajung in probleme cu ea.
Intrebarea e una simpla, unde este bidonul unde se completeaza ulei pentru servodirectie ?
Multi mi-au spus ca volanul se invarte normal, pentru ca e pe sistem hidraulic (corsa C, sistem electric merge mult mai usor volanul), dar as vrea sa pot verifica si eventual completa cu uleiul corespunzator modelului de motor sau ce e mai potrivit, ca nu mai e noua masina dupa 150k km.
Multumesc .
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
bidonul este langa electromotor aproape sub turbina are capac de plastic iar ca idee nu stiu cum se invarte volanul la corsa c dar la 2.0 dth e eeeeee normal un pic mai greu ,e alta caroserie si alta greutate , de completat nu are rost daca nu ai pierderi iar de vei vrea sa completezi iti recomand castrol dex 2 atf multivehicle sau dex 3 ca e mai nou, coloare verde
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
aaa si desfaci capacul de plastic apoi are o joja ca o sita o scoti afara iar daca prelungirea jojei e 'uda " cat mai sus e bn.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR