Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Pride

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2007

  • Mesaj Privat
O vad mai mereu pt Bd. Kogalniceanu dupa rond , e un roadster dragut, iar in America e 22.000 $ varianta de 177 hp...ca si gratis Smile
Skip ads

  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="Pride"]O vad mai mereu pt Bd. Kogalniceanu dupa rond , e un roadster dragut, iar in America e 22.000 $ varianta de 177 hp...ca si gratis Smile[/quote]


dak ne-ai arata si cateva poze ar fi super Razz
  • Pride

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2007

  • Mesaj Privat
prima data cand o vad opresc si-i fac o poza..deh..Opel Pride Very Happy
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Este acelasi lucru cu Opel GT (si cu Saturn Sky) dar nu in varianta de 177CP ci in varianta GXP(respectiv redline). Durerea e ca un Saturn Sky Redline in State e 29.000$ iar in Europa Opel GT va sari in mod sigur de 35.000 euro...
Skip ads

  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Masina e simpaticutza, dar nu impresionanta. Pentru mine un american car trebuie sa fie sinonim cu un american muscle, iar solstice nu intra in aceasta categorie. Pacat ca tipul care o conduce e cam stangaci, am mers in spatele lui alaltaieri pe ploaie de la parcarea casei poporului pana la mitropolie si o cam ineaca prin suturi succesive. Deh, poate omul nu s-a obisnuit cu ea inca. El spune ca a primit-o cadou de la "matusa Tamara" din State. Poate va intrebati de unde stiu .. ei bine stiu de pe site-ul targului de masini din vitan, site unde de vreo 2 luni individul se chinuie de vanda masina. Ciudat este faptul ca acum nu e pe net, probabil i-a expirat anuntul .. ca de vandut n-o va vinde sigur in Romania. Motorul e micut pentru o masina americana, daca nu ma insel (in jur de 2L) iar pretul parca pana in 20.000 Euro.

Review-ul masinii il puteti vedea aici
.
E identica ca asta, same colour.

Apropos si scuze Pride daca iti sunt un pic off topic .. a vazut cineva in Bucuresti Porsche-ul 911 GT3 alb, cu numar de Germania, tunat la greu si cu niste exhaust-uri chromate ce scot un sunet PROFUND???? Eram sambata trecuta in zona Clubului DJ's si individul a prins un semafor langa mine. Cand a dat verde, eu am plecat in tromba fiindca era 2 noaptea si nici picior de garda, dar nu am observat ca monstrul ala e langa mine. Vreau sa va spun ca a trecut "ca un tunet" prin dreapta mea (regulamentar de germania Smile ) si atunci am vazut tobele alea nesimitite. TOATE MASINILE DOTATE CU ALARMA SI PARCATE PE CAROSABIL SI TROTUAR AU INCEPUT SA URLE DE PARCA FUSESE CUTREMUR ATUNCI CAND NEAMTZUL A BAGAT PICIORUL IN ACEI CATIVA 500 DE CALUTZI .

This is what I call GORGEOUS !!!!


Ultima modificare facuta de sabothor la Sam 24 Mar, 2007 3:00 pm, modificat de 3 ori in total
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Personal cred ca e foarte urata .
Am vazut si eu una live si nu m-a impresionat deloc.
  • Pride

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nici eu nu cred ca e vreun varf de gama , dar e o masina poate unica in Romania...Apropos de Porsche-ul 911 GT3 , mi-a spus un prieten ca l-a vazut pe dorobanti la o mica liniuta cu un Carrera 4S, tot alb Smile
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Imi este imposibil sa va descriu in cuvinte acea senzatie... halul in careurlau masinile parcate. un blow off valve de se auzea la 3 cartiere distanta. Este veritabil cum cineva isi poate lua o masina de 70.000 de euro si sa mai bagi inca 30.000 in ea .. Splendid, but expensive!
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Am fost in spatele acelui Porsche cu 2 ore jumate in urma pe Dinicu Golescu pana a facut dreapta pe Stefan Furtuna (oare de ce...? Evil or Very Mad ). Eu unul n-am fost deloc impresionat de sunet, se aude f. tare intr-adevar dar timbrul sunetului e compromis zic eu.
  • Pride

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca asta e criteriul pentru achizitionarea unui Porsche..in fine...am adus in discutie Pontiacul Solstice pentru ca oarecum prefateaza Opelul GT Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR