Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • gaby90max

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 1996 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salutare
De curând am achiziționat un Astra G din 2000 motor 1.2 adus din Germania pe data de 17.12.2015 si nu a mai fost mișcatã pana când am luat-o eu 7.01.2016--Problema Nr 1: decand cu vremea asta rece am niște oscilatii la relanti foarte urate pana se încãlzește motoru..îmi dã in nas, mici rateuri, oscileazã, intensitatea tuturor luminilor bã scade bã creste in funcție de cum sta la relanti(specific doar când e rece face așa)când se încãlzește are mici oscilatii dar deranjante..in sarcinã merge ceas..fãrã probleme..pana acum nu am apucat sa schimb decât bujiile iar mersul si l-a mai schimbat fff putin..din cauza serviciului tocmai sâmbãta sper sa pot ajunge la un tester..senzorul care sta aprins nu pâlpâie nu face nimic(ma gândesc ca poate nu are vreun rol) Problema Nr2: la rece tacheti nu se aud..in schimb când se încãlzește are zgomot fix de diesel..am luat ulei si filtre urmeazã sã le schimb..ma gândesc ca aia poate fi cauza..Am facut si o filmate dar îmi pare rãu ca nu o pot atașa aici..Multumesc!
  • manghel

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Daca distributia este pe lant, cel mai probabil zgomotul de disel la cald se datoreaza distributiei.
  • gaby90max

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 1996 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Da este pe lanț! Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR