Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • 11www

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salut tuturor! Am o problemã la ștergãtoare, sãptãmâna trecutã am plecat la munte, toate bune și frumoase, au mers fãrã probleme pana la un moment dat când s-au blocat la jumãtatea parbrizului și nu se mai mișcau decât dacã trãgeam un pic de ele. Am încercat sa schimb siguranțele, m-am gândit ca poate e din cauza aia, dar fãrã rezultat. Atunci când trag de ele, își fac cursa pânã la capãt și când ajung iar în punctul de la jumate se opresc. Motorașul se aude ca încearcã sa le miște dar nu reușește. M-am gândit sa desfac pe acolo și sã dau cu wd40, am auzit ca face minuni Smile) Îmi cer scuze dacã a mai fost problema asta undeva, vreau sã vã rog sã îmi explicați mai în amãnunt, poate chiar cu poze, deoarece nu prea mã pricep la mecanismul ștergãtoarelor. Mașina este Opel Astra H 1.7. Mulțumesc frumos !
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Lagarul axului de la stergator este gripat ( blocat) ... Nu mai incerca sa le actionezi deoarece nu vei reusi decat sa rupi tijele sau sa termini motorasul.
Trebuie scos axul , in cazul in care o sa mai poti sa-l mai scoti intreg , se curata cu smirghel , se unge apoi se monteaza.
O zi buna.
P.S. Poti incerca sa dai cu niste WD40 , dar rezultatele (daca vor fi ) doar de moment ...
  • 11www

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2016

  • Mesaj Privat
O sã încerc, mersi frumos!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR