Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • mariusdel

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2012

  • Mesaj Privat
am un opel corsa c 1.2 z12xe din 2003 in 4 portiere si trebuie sa ii schimb chederul. am gasit la dezmembrari o corsa c 2003 1.7 tot in 4 portiere cu volan pe dreapta, ceea ce e ideal pentru ca partea pasagerului e mai putin uzata. intrebarea e daca se potrivesc chederele sau si astea trebuiesc comandate dupa seria motorului? sau daca cumva mai gasesc altceva de genul corsa din 2002/2001 sau alta motorizare, dar tot in patru portiere, s-ar potrivi sau pot avea probleme?
Skip ads

  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Eu am pus chedere de astra hatch pe combi si s-au potrivit. Oricum se scoate usor chederul + ca se monteaza deasemenea usor. Ori faci cum face si tamplarul, masoara cu firul Smile
  • mariusdel

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2012

  • Mesaj Privat
problema e ca eu le comand din alta localitate si nu prea am cum sa masor. am gasit tot de la un opel corsa c in 4 portiere cu volan pe dreapta doar ca nu e aceeasi motorizare si nici acelasi an
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
caroseria e aceasi>?
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,486
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mariusdel a scris:problema e ca eu le comand din alta localitate si nu prea am cum sa masor. am gasit tot de la un opel corsa c in 4 portiere cu volan pe dreapta doar ca nu e aceeasi motorizare si nici acelasi an

Comnda linistit. Se potrivesc. Caroseria de corsa c in 4 portiere e aceeasi la prefacelift si facelift indiferent de motorizare.
  • mariusdel

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2012

  • Mesaj Privat
rhydin a scris:caroseria e aceasi>?

nu stiu exact la ce te referi. da ambele sunt in 4 portiere si sunt fabricate in ani apropiati. a mea e 2003 cealalta e 2002 sau 2001. a mea e cu volan pe stanga cealalta e cu volan pe dreapta. ambele sunt hatchback.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR