Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Copiii romanilor stabiliti in norvegiasunt luati de autoritati din terte motive-indoctrinare religioasa ,rele tratamente cine nu a luat o palma parinteasca -iar lucrurile acestea se intampla datorita faptului ca oriunde ajungi in europa romanii se evita ,si nu sunt "uniti"decat la sarbatori "campenesti" pline de manele.Deja au fost dati re adoptie.Cam repede 'nu credeti?O dovada ca populatia vestica scade si vor intinerirea cu copii totusi crestini .In alta ordine de idei copiiimusulmanilor de acolo nu patesc nimic pt.ca musulmanii sunt ca tiganii ,ies in strada cu mic cu mare ,cat mai mare galagie si tipa ca nu li se respecta drepturile LOR adica ale musulmanilor.Pt .mine Europa deja e.......califat
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Las-o moarta cu teoria conspiratiei
Le-a trebuit alora sa stea in Norvegia? Pai sa respecte regulilel locale. Vrea individu' sa isi educe copiii cu palma, sa runce punga de gunoi pe geam si alte alea? Sa se mute-n Ferentari...
Noua ni se pare exagerata reactia autoritatilor (si, poate, din anumite puncte de vedere, este) pentru ca noi nu reactionam nici cand il vedem pe cate unu' batandu-si nevasta in mijlocul drumului, ca asa am fost noi invatati, ca bataia e rupta din rai si alte alea. Insa trebuie sa invatam ca daca vrem sa locuim in alta tara, trebuie sa respectam regulile de acolo.

Din punctul meu de vedere asta e un non-subiect, voi urmari in ce directie merge discutia in urmatoarele zile, la nevoie se va inchide/sterge!
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Intru-totul de acord cu Je. Daca legislatia norvegiana nu perimte sa molestezi copilul in vreun fel, nu o faci! Respecti legile tarii in care locuiesti. Sa nu uitam ca autoritatile au fost alertate de catre unul din copii.
  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
E doar un topic care sa faca dusmanie, o sa ajungem sa ne dam la buze aiurea.fiecare are opinia lui si asa si trebuie, dar,discutiile inevitabil vor degenera.patriotism de forum, parerea mea!niciunul nu avem suficiente informatii sa ne dam cu parerea asupra faptelor de acolo.si aici ma opresc , o zi buna sa aveti!
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie sa fii nebun sa traiesti in Norvegia, tara cu cel mai ridicat nivel de trai din Europa.
De ce ? Oamenii aia nu-s normali la cap.
https://www.facebook.com/sea...%20gay%20norvegia
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Probabil ca asa zic si ei, cand vad est europenii educand copiii cu nuiaua, etc.
Sa nu uitam, normalitatea e definita de starea majoritatii. Si in Norvegia majoritari sunt ... norvegienii Smile
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
De la educatie cu nuiaua la homosexualitate infantila e distanta masurata in ani lumina. Crezi ca asa ceva poate fi normalitate ? Ce majoritate poate defini ca "normal" asa ceva ? Pe ce planeta ?
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
D-le je sa zisem ca ai emigrat in norvegia tara care alaturi de finlanda sunt printre natiunile cele mai cinstite ,ai 2_3 copii iar unul dintre ei spune la scoala ca uneori il mai certi sau ii dai o palma parinteasca la fund iar dumneata NU faci acest lucru pt ca ai norme europenede crescut copii ,iar pina vii de la slujba copii sunt deja in grija statului .As vrea sa-ti vad reactia atunci...Sau poate nu ai copii....Si slabeste-ma cu faza ,,ce cauta la polul nord,,
Skip ads

  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Intr-o tara in care educatia se face in tr-un mod cu totul diferit fata de noi ,educatie care este facuta in concordanta cu nivelul de trai si o anumita scara de valori se permie casatoria intre doi fundasi-a se citi homosexuali-si adoptarea acestora de catre copii.Intrebarea mea este cui va spune acel copil MAMA si aceasta este definitia normalitatii?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai daca sunt adoptati DE CATRE copii, nu vad de ce ar trebui sa le zica copiii "mama"...
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Ei bine da ,zburand degetele pe tastatura am gresit formularea in acel loc.Dar intrebarea ramane aceeasi iar cine nu vrea sa sa priceapa intelesul poate sa rastalmaceasca si sa apostrofezein continuare .Deci?Cui va une MAMA?
  • gogosica

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salut, intervin si eu
nu sunt de acord ce fac ei acolo, un copil nu are mintea si nici responsabilitata de a decide singur ce este bine si ce este rau, de aceia trebuiesc educati, iar cand nu inteleg de vorba buna ii mai si pedesesti, acum exact cum zicea colegul mai sus , iar daca nu ii iei ceva copilului si el ca sa se razbune pe tine zice ceva si vin aia si tii iau pe toti? ce faci atunci? numai parinte sa nu fii..........
chiar daca ei au intradevar niste legi mai diferite fata de ale noastre, asta nu inseamna ca au si dreptul asta, de a lua un copil de la parinti, corect le respecti legile dar ei sunt in primul rand cetateni romani si pe urma norvegieni,
le scade natalitatea sau au o populatie mica, cautati si vedeti populatia norvegiei, de aia fac asa, dar copilul ala cand va creste mare si va afla ce s-a intamplat in realitate ce credeti ca va face?................... fereasca sfantu sa mai fie si un pic suparat pe parintiii adoptivi Smile
copii trebuiesc educati de catre parintii, de cate ori nu ziceti: "ce bine era daca imi ascultam parintii acum 10 ani sau cand eram mai mic"
va dores o seara frumoasa, a fost doar o parere personala si nu pre as mai vrea sa o dezvolt.
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca ai taiat felia de salam prea groasa si copilu' spune la scoala ca nu-i place asta si-l deranjeaza... este luat de stat in cel mai SS-ist stil posibil de se pisa ala pe el de frica.....dar atentie lucru ala nu-l afecteaza emotional,ci faptul ca ai ridicat tonu la el.Problema proasta pusa de unii de genul'daca le-a trebuit norvegia sa respecte regulile de acolo'mai tine cativa ani dupa care pentu ca aia conduc vor implementa deviatiile lor si aici,peste 20 de ani se vor intreba si copii romani 'de ce mama mea se pisa din picioare' iar formarea unui copil intr-o familie deviata de la orice normalitate mai mult ca sigur ca va avea repercursiuni asupra lui.
Vad ca incepem incet incet sa nu prea mai avem curaj sa spunem ce gandim,mareata realizare este asta ... de aici pana cand vom vedea autobuzele cum pleaca cu copii in tarile'civilizate' nu mai e mare cale, oricum romanii sunt obisnuiti sa-si dea odraselele cu diferenta ca atunci plecau cu caru' cu boi si o luau spre sud .
Aia e politica de stat,generatii intregi au muncit si au frecat-o la rece,cand au vazut ca le da cu virgula la cati vikingi au mai ramas au luat masuri asa cum au facut-o intotdeauna....eficiente si fara sa tina cont de ce suferinte produc.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mecanik, este o vorba:
cand esti la Roma, te porti ca romanii!
Vrei sa stai in Norvegia/Suedia/Italia/Germania/etc, ca e tara cu apa calda, ca ai conditii bune de trai, ca esti mult mai linistit si nu trebuie sa te zbati si sa te agiti cat o faci in tara, atunci respecti regulile si legile din Norvegia/Suedia/Italia/Germania/etc. Altfel, povestea asta incepe sa sune ca si cum te-ai duce in Anglia si ai circula cu masina pe partea dreapta a drumului, si cand te opreste politia ai sustine sus si tare ca asa se coinduce, ca ei is cretini ca conduc pe contrasens.
Nu discut daca decizia institutiei norvegiene e corecta/legala/proportionata cu situatia. Nu cunosc legislatia de acolo, nu am vazut dosarul, si majoritatea informatiilor care au ajuns la mine sunt constient ca au fost distorsionate intr-un fel sau altul.
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Hopa d-le moderator ,ti se pare ca toate drumurile duc la Roma?Dacia ca tinut exista cu mult inainte ca roma sa ia nastere din neant,si sunt multi care militeaza ca tara noastra sa devina DACIA dar acest lucru presupine schimbari incartile de istorie iar acest lucru nu il vor permite cancelariile straine pt .ca istoria lor va fi data peste cap.idiotii suntem noi ca acceptam masini cu volan pe dreapta..si da d-le mecanik cand esti amenintat ca postarea iti este sub supraveghere mai ales cu big brother iar islamistii le-au dat apa moara ma intreb ce hram poarta moderatorul......je -in franceza eu
  • PunctAlbastru

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2013

  • Mesaj Privat
ati observat cum mass-media a zis ca pe motiv ca primeste bani de la statul norvegian per cap de copil, CPS-ul e o industrie? Mie mi se pare termen manipulator, i-as fi zis mafie. Dar probabil legea nu mi-ar fi permis ! Mai nou tot ce face bani e o industrie.
Nici tarile nordice nu mai sunt ce-au fost...
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,428
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare o revolutie de vestiar. Hai sa discutam cum sa aseze masa din sufragerie nea Fanica din Poplaca. Si o dam din fanta-n cola si apoi din cola-n sprait.
A iesit careva dintre noi in fata vreunei ambasade norvegiene?
A facut careva o actiune concreta de protest?
S-a implicat careva ACTIV in sustinerea subiectului?
Aaa NU! Deci furtuna-ntrun pahar cu apa...
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Colegu' cand am avut ceva de spus am spus sus si tare atunci cand in secunda doi veneau 3 baieti putin mai bine facuti si te invitau la o 'discutie ' de la care aveai cosmaruri ceva vreme,am iesit in fata tancului pentru simplu motiv ca ajunsesem la varsta la care nu mai suportam sa fiu prostit in fata de niste degenerati .....crezi ca-ti trebuie mai mult curaj sa pui un ursulet de plus la gardul unei ambasade? Este normal cand mergi la cineva acasa sa-i respecti regulile problema apare cand acel cineva se p_ _a pe tine si pe viata ta fara sa-ti spuna macar de ce,mai ales ca au avut timp suficient sa dea dovada ne minim bunsimt ,dar ei la 2 luni tot o dau in gard cu mesaje de genu.....nu ne putem implica,avem incredere ca a fost un motiv,dar nimic concret,de genul ce,cand si unde s-a intamplat ceva care sa motiveze luarea in forta a copiilor .
Ca si cu homosexualii romanii ziceau acu' 10 ani lasa-i domne sa faca ce vor acolo la ei,..problema este ca azi te freaca ei aici la tine,intra homalaii in vestiarul barbatilor cu un minor si te pun sa stai la usa pana se ling ei putin,se fardeaza 'doamna' sau isi largesc putin orizonturile ca asa le-a venit lor.
Furtuna asta intr-un pahar cu apa si latratu' pe la toate televiziunile tine subiectul de actualitate altfel era ingropat de mult si familia aia dezmembrata la voia vreunui individ cu pampoane in par ca ala nu poate intelege ce-i aia altceva de ce face el.Am ascultat pe doamna ambasador aseara bla,bla,bla .....bla,bla,bla libertate,democratie la noi e bine,la voi e rau si facem ce vrem pentru ca putem.Era motivatie religioasa,nu mai e motivare religioasa ca s-au trezit ca nu se poate,acum asteptam sa gaseasca altceva ca sa justifice stresul la care supun toata familia ...si vor gasi asa cum se gasesc si pe aici sustinatori ai vorbei romanesti neaose...le-a trebuit norvegia ,ei sa vada acu' ce-i freaca aia,mai bine mancau aici salam cu soia.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut si eu in sfarsit europarlamentarii romani vorbind aceeasi limba referitor la copii rapiti de statul norvegian ,chiar am inceput sa sper ca si cu alte ocazii ar putea sa ne ofere surprize placute vazandu-i ca tin cont de interesul national nu de jocurile lor politice da cacao sau bip,bip,bip .
Apar si alte cazuri asa ca nu doar familia Bodnariu este terorizata de niste purtatori de pampoane....poate ca e bine ca cei ce s-au grabit sa ingenuncheze cu buzele tuguiate in fata vikingilor sa o lase mai moale.Salamul cu soia poate sa te tina mai sanatos ,dar nu s-a dovedit ca te face si mai destept asta e sigur.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Vedeti imagini cu felul in care 'evoluatii' si singurii benficiari de 'apa calda' din lume au luat copii aia,daca statul asa stie sa protejeze minorii ....lundu-i cu forta ca sa-i protejeze zic ei atunci e grav,vom vedea si ce are de zis UE deocamdata se fac ca ploua,poate se vor simti totusi sa ofere o pozitie oricat de partizana ar fi ea. Imagini pe stiri antene ...nu-i iubesc dar de data asta sunt cam primii acolo unde trebuie strigat sus si tare ....practicile naziste nu reprezinta democratie,alea pot fi imagini de pe peroanele lagarelor de la Auschwitz in cel mai bun caz.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR