Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Iceman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dragasani
  • Masina: Vectra 1993 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca toti posesorii de Vectra A, au crapata grila aceea de plastic din interior de sub parbriz. Eu personal nu am vazut masina cu acea grila intreaga. Imi poate spune cineva de unde se poate cumpara asa ceva? Eu nu am gasit pe nicaieri! Si adevarul este ca se vad foarte urat acele crapaturi fiind chiar in raza vizuala a soferului!

Multumesc!

____________________
Vectra A "93 C18NZ+GPL
Skip ads

  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am avut-o intreaga pana anul trecut; acu a aparut o crapatura; de vazut in magazin nu am vazut, poate doar la dezmambrari dar acolo nu am vazut intreaga
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
probabil ca se poate aduce pe comanda, dar, daca imi aduc aminte bine, schimbarea ei nu e chiar usoara si implica scoaterea parbrizului
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Placa aia e lipita de bord asa ca e cam greu de schimbat.

In schimb se poate acoperi : http://www.lenk-opel-tuning.../calibra10209.htm o fac cei de la lenk. si e 46 de euro Very Happy
Alta metoda nu prea vad , ori sa o faca cineva ce lucreaza in fibra , sa ia un mulaj de acolo si apoi sa fac ceva asemantor ori se fie acoperita placuta aia cu vinilin or something.
Skip ads

  • Iceman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dragasani
  • Masina: Vectra 1993 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Mie mi s-a parut ca are trei suruburi de prindere! Asa ca daca era lipita de ce ar mai fi avut suruburi? Am sa incerc sa o dau jos si sa lipesc ceva pe ea: vinilin sau un alt material mai rezistent la caldura si raze solare.. Cred ca este singurul obiect de plastic din bord care nu se gaseste!
Oricum, multumesc pt sfaturi!



____________________
Vectra A "93 C18NZ+GPL
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
am dat eu bordul jos si e lipita
  • Iceman

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dragasani
  • Masina: Vectra 1993 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Mda! M-am convins si eu de chestia asta ca e lipita. Am desfacut suruburile alea 3 si nici vorba sa se miste. Din cauza asta cred ca nu se gaseste nici la vanzare!!! De ce fabrica a lipito nu pot sa-mi dau seama!? Cea mai proasta idee! Era extrem de simplu sa o desfaci din suruburi, sa o dai jos si sa o schimbi cu alta! Dar nu exista un plastic asemanator pe care sa-l pui deasupra si sa-l prinzi, eventual cu niste suruburi mai lungi? Sa lipesti nu stiu ce material mi se pare complicat datorita pozitiei in care se afla. Era altceva sa o poti da jos! Oare si nemtii umbla tot asa cu ele crapate? Multumesc pentru informatii!

P.S. Imi place acest forum. De cand am intrat pe el am aflat o gramada de chestii de care habar nu aveam.
Bineinteles ca si eu am spus cate ceva ce stiam! Oricum, schimbul de informatii este un lucru foarte bun!


___________________
Vectra A "93 C8NZ+GPL
  • catalin_tl

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salutari din Tulcea. Totusi...cum se poate comanda grila prezentata pe site-ul de la lenk-opel tuning ?? Am o Vectra din 1992 cu motor C20NE,cu bord clasic.
De ani de zile ma tot uit pe la OPEL-e mai vechi si intradevar nu am vazut nici o grila intreaga, toate-s betegite. A mea e crapata in vreo opt locuri - e varza. Multi spun ca crapa din cauza soarelui si a siliconului pus din belsug pe elementele expuse. Altii zic ca crapa din cauza contractiilor termice.
Nu stiu ce sa zic legat de cauze, cert e ca tare as vrea sa comand acea grila, pe negru sau gri inchis daca s-o putea. Ma puteti ajuta ?
  • cristi30

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si eu sunt interesat de asa ceva.
Asa ca daca stie cineva cum putem face rost, suntem 2 clienti si cu siguranta or sa mai apara destui.
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut !Vectra A 1992,si eu am (bineinteles !) acea grila crapata si partea mai nasoala este ca am si un "greiere" prin ea,in jurul turatiei de 3000 rot/min zornaie.Am incercat sa o scot,sa o lipesc sau sa vad care e treaba pe acolo,insa surpriza...nu iese.Acest topic m-a convins ca este un lucru facut pe dos de GM,nici nu ma gandeam ca nu o sa o pot scoate de acolo.Una din crapaturi,chiar pe mijloc,este urata de tot si singura solutie a fost sa o acopar cu un soarece cenusiu de jucarie(l-am furat de la pisica).M-ar interesa sa aflu ce ati mai facut voi in legatura cu subiectul acesta,poate reusim sa remediem ceea ce nemtii nu au gandit prea bine.Pana acum,solutiile mele sunt soarecele si muzica un pic mai tare.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Poti sa incerci sa lipesti cu poxipol de exemplu. ca sa nu mai stea asa cracanata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR