Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • omega_clc

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Omega 2003 y25dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am si eu o problema va rog sa ma ajutati, detin un opel omega an 2003 cu xenon de fabrica, 4300k dar lumina de la faruri este foarte slaba, am schimbat becurile,am polishat farurile si nimic, nu vad nimic noaptea, mai ales cand ploua. As dori sa achizitionez faruri noi, iar cele pt modelul 99-03 sunt foarte scumpe, intrebarea este daca stie cineva,daca se potrivesc cele de pe modelul 94-99? Sunt mai ieftine,si as dori sa trec si pe halogen,m-am saturat de xenon. Va multumesc
Skip ads

  • mario_vectra

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Problema la tine e oglinda din spatele lupei. Aceea s-a ars/matuit asa ca lumina nu e reflectata mai deloc.
Poti vedea daca gasesti doar acea oglinda sau cumpara niste lupe after market si se pod adapta incat sa ramana si reglajul automat. Si o sa vezi ca se schimba in bine situatia.
  • mario_vectra

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2015

  • Mesaj Privat
La fel de bine poti cauta faruri after market sparte, de fel oglinda aceea e in regula, trebuie doar sa vezi daca dimensiunea/prinderile sunt aceleasi.
  • omega_clc

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Omega 2003 y25dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ms mario_vectra pt raspuns,acelasi lucru am intrebat daca cineva stie daca se potrivesc farurile de pe modelul 94-99 la modelul facelift
Skip ads

  • mario_vectra

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2015

  • Mesaj Privat
De faruri nu stiu daca sunt compatibile, ideea e ca ai putea pastra farurile tale care probabil sunt bune, au reglaj automat al lor si sa inlocuiesti doar lupa sau oglinda din spatele ei. Pretul pt un kit e tot cam acelasi ca al unor faruri, dar iesi mult mai bine la aspect, luminozitate, functionalitate.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Fara suparare dar daca 201 lei far nou este scump atunci! ... treci pe bicicleta. . Foloseste Internetul stimate coleg.vezi si tu pe AUTO E....
sunt cel putin 2 magazine auto e... si auto k..... unde gasesti piese la preturi rez.daca vrei faruri Hella atunci este alta treaba.
  • omega_clc

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Omega 2003 y25dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ms Iulius pt raspuns, dar ma gandeam ca alea ieftine de 200 sa nu tina cateva luni si gata, le-am gasit si eu si sapt asta tre sa iau o hotarare ca nu se mai poate circul la noroc cu astea. Intrebarea mea era daca cele de la modelul omega 94--99 se potrivesc pt modelul facelift..?
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
sigur nu.
am ambele modele de omega B si stiu sigur.
farurile alea ieftine te tin sigur 4-5 ani..deci aprox 100 euro la 4-5 ani. eu zic ca este rezonabil.
si becurile xenon tot acolo .
am gasit cu 48 lei xenon (fabricatie polonia) anul trecut si merge perfect.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR