Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • 2026

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Daca stie cineva cum se de schimba electromotorul la astra h 1,3 cdti mai precis cum se desface surubul de sus,ce unealta se foloseste nu pot sa l desfac este o cheie speciala am incercat tot am dat si egr jos pt spatiu,dar nimic ? Shocked
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Faci si tu poze (cu blitul activat) eu cu aparatul foto am lucrat unde nu vedeam bine.

Poate are forma hexagonala.
http://postimg.org/image/qmywxfwcf/full
  • 2026

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc T.ion pentru info.pe mine ma interesa daca cineva l a demontat si ce unealta a folosit,am demontat conform imaginilor trimise ,dar nu reusesc sa desfac surubul . Eu cred ca unealta prezenta in imag este ceva special opel, surubul este un imbus de 6 ,nu pot sa l atasez la clichet sau teu din cauza spatiului pentru asta am demontat si egr ,dar aceeasi problema. Shocked
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Intradevar,demontarea unui electromotor pe Astra h 1,3cdti,e o adevarata provocare. Accesul,spatiul si posibilitatea redusa de manevrare a sculelor,constitue un examen psihologic deosebit. Eu am folosit o bucata de 5cm,dintr-o cheie imbus(hexagon) de 6 mm,pe care o actionam cu o cheie inelara dreapta de 6.Timpul depinde de indeminarea fiecaruia,eu am pierdut mai bine de 2 ore,cu cautari de solutii convenabile si cu desfacerea propriu-zisa,toate acestea pentru un singur surub...,acesta fiind "piesa de rezistenta"...!
  • robert29s

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2017

  • Mesaj Privat
aceea problema am si eu,,,nu am reusit sa-l scot,,,pe cel de sus
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR