Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • Cosmin alexandru

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2009 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salutare.Fiind nou pe aici sper sa nu gresesc cu acest topic, insa tot ce am vazut prin celelalte nu am gasit o rezolvare. Mai nou am patit-o si eu cu cutia de viteze (opel corsa d 1.3 90) care presupun ca e m20. A inceput sa huruie rau mai toti rulmentii, adica se aude si in treapta 3,4,5,6 si nustiu unde sa ma duc sa o repar.Nu prea as vrea sa cumpar una sh deoarece mie sa nu imi pice si aia si sa dau si o gramada de bani....A mai patit cineva asa ceva sa se auda in toate treptele? Stiti vreun service unde repara astfel de cutii, inafara de geartech care am inteles ca sunt praf. Am vazut prin alte topicuri pe andreixyz insa am observat e suspendat si nustiu cum as putea sa dau de el.Astept niste pareri de la cineva care a patit-o mai recent si a reusit sa repare aceasta cutie nenorocita.
Skip ads

  • ney

  • Mesaje scrise: 985
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
cutiile cu 6 au probleme din cauza subdimensionarii rulmentilor(adica sunt tot aia de la 5 trepte)
da e bine sa o faci pe a ta
si nu stiu unde se repara in bucuresti decat la cineva acasa sa gasesti
in service nu cred ca sta cineva cu grija sa nu iasa cu 5 su 7 trepte dupa reparatie!
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Ai reusit sa faci ceva la cutie?
  • Cosmin alexandru

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2009 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salut, scuze ca am raspuns cu intarziere. Pana la urma am fost la eds si am trimis cutia la andreixyz.Vazusem si in bucuresti cateva service-uri, dar la majoritatea care am sunat nu mai reparau decat automate, si de restu am citit prea multe comentarii negative.Tot ce pot spune e ca acum nu mai am probleme cu aceasta cutie( aveam 2 rulmenti mici si 1 mare care erau gata).
Skip ads

  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Lamureste-ma si pe mine te rog rulmentii sunt din cutie,am mai citit iar unii colegi spuneau ca ar fi vorba de niste rulmenti "langa" cutie? Multumesc!
  • Cosmin alexandru

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2009 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Eu am fost inainte la mecanic, cand a invartit de roti se auzeau rulmentii din cutie. Nustiu de existenta altor rulmenti pe langa cutie (adica chiar nu am auzit).
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Asta o sa fac si eu si daca e necesar am sa fac un drum la andreixyz. Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR