Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Stelian2020

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Bunaziua!

Detin un Astra G, din 2001, caruia ma gandesc sa ii confectionez un scut motor din tabla striata de 2-3 mm aluminiu.

Doresc sa il confectionez deoarece, in primul rand tispun de materialul necesar, in al doi-lea rand cel metalic existent pe piata nu imi place, si in al treilea rand, modelul existent din plastic m-ar multumii dar totusi il vreau din aluminiu.

Rugamintea mea este, daca cineva cunoaste cotele la modelul din plastic sau dispunde de unul si de putin timp sa-mi faca niste masuratori, pentru a il putea reproduce din aceasta tabla striata.

Acesta este materialul care doresc sa-l prelucrez:





Va multumesc anticipat!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
poti face ceva aproximativ doar dar o sa fie bataie mare de cap sa il faci sa se potriveasca acolo pe masina ca are o forma destul de ciudata... Sfatul meu este sa iei o cutie de carton mai mare si o desfaci si iti faci tu pe masina direct un model cum vrei sa arate si sa iti inchida tinand cont de modul de montaj sau demontaj. Si daca iti va da cineva dimensiunile tot nu il vei putea face doar dupa o schema cu dimensiuni ca tu ai nevoie de desfasurata tablei ca sa poti face acel scut si asta este un pic mai greu de facut...
  • Dario

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2011 Z17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2011

  • Mesaj Privat
daca tii neaparat sa ai un scut de tabla mergi la dezmembrari.
dai un pol de bani pe un scut acceptabil, il copiezi si eventual il montezi pana e gata clona.

un sfat, spor la treaba!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR