Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • flo88creative

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salutare. As dori (daca cineva a avut in ultima vreme deaface cu asa ceva) sa stiu cam cat m-ar costa sa imi fac o reparatie generala la tot ce tine de "troncanitul" masinii. E vectra b caravan...si bate la drum de imi acopera muzica...Nu trage stanga sau dreapta da e ca si un vapor pe mare...Ce trebuie schimbat?cat ar dura la un servis (aproximativ) si cam care ar fi suma necesara (minim-maim). Va multumesc!
Skip ads

  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am facut recent o revizie de genu la o vectra B caravan si am schimbat urmatoarele: pe fata:amortizoare+ flanse amortizoare cu tot cu rulmenti,pivoti,capete de bara,bielete de directie,bielete antiruliu,bucse la bara de torsiune
Pe spate:amortizoare,arcuri, toate bucsele de la ansamblu spate,bucsele de pe fuzeta,bieletele antiruliu,bucsele la bara de torsiune.Masina merge ca noua acum.Dupa ce schimbi toate astea tre sa faci directia la masina.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
De troncanit e de cele mai multe ori de la bieletele antirului. 75Ron bucata si ai 4. 2 fata 2 spate
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bielete, bucse, etc ... ca sa schimbi tot piesele costa undeva pe la 700lei din cate imi aduc aminte la mine si am schimbat cam tot ce era.
Skip ads

  • ronaldhino

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Troncanea si a mea si mi-au schimbat si bilelte si flanse si bucse si rulmenti si nu cred ca era nevoie de atat de mult ca sa nu se mai auda troncanitul dar expertii au identificat ei ca fiind toate astea de vina , cum te fac de bani carnatii . Vruiau sa imi schimbe si amortizoarele cu arcuri dar nu am avut bani sa le dau imi schimbau si toata masina dupa ei pt un troncanit .
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu cu un carnat de client,vine cu o constatare facuta GRATIS la opel ,printre piese de schimbat,' bieleta directie'
am rezolvat troncaneala pe fata ca era de la bieletele antiruliu ,da fara sa-i schimb bieleta ca nu era cazu' mare scandal daca au zis aia ,daca se rupe,daca o sa bata....Suna dupa ceva timp 'domne stii bieleta aia care n-ai schimbat-o a inceput sa bata....pe bune? da vin sa o schimbi pe garantie ca n-ai avut atunci chef,ok da cat timp e de atunci? pai.....iti spun eu 2 ani jumate ,pa garatie ,pa client mergi acolo unde schimba aia ce vrei tu ca si ieftin si bine nu se poate, tu ai ales si scump si prost uita numarul de telefon.
Asa e cu carnatii ....incep sa fie din ce in ce mai multi pe masura ce statul saraceste populatia.
  • flo88creative

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc fain de raspunsuri;)...sa dea caldura si ma apuc....si sper in continuare ca o sa repare odata astia tronsonul de drum arad-seleus...ca altfel o sa fie o investitie de maxim un an:)))...poate chiar mai putin=))
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR