Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • valy_berea

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2005 1.4 TwinPort
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut, am o problema la tinichigerie care trebui rezolvata prin casco, am toate actele si stiu ca aia de la Opel GTT lucreaza cu cei de la BCR Asigurari. Am dat telefon la Opel GTT si acu ma pot programa cel mai devreme pt 16 Mai (16.05.2007)

Deci e prea mult. Stiti vre-un alt service care sa lucreze cu BCR Asigurari ?
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
toti dealerii Opel.
eu am o probl cu un geam (spart/furt) si am dosarul tot la BCR.
comanda si reparatia le fac la service dibas

stiu ca si erebus...

asa ca bafta la programare
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
eu cred ca daca ii intrebi pe cei de la asigurari, iti vor da lista cu service-urile agreate
  • pok

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2007

  • Mesaj Privat
trebuia sa ceri o lista cu service-urile agreate. am avut casco la bcr asig si eu imi faceam masina la service cobalcescu de la berzei sau la un service mic pe str 7drumuri, dar era solenza si era de la firma. NU te du cu opelul acolo. (cred ca ti-era clar oricum de la inceput)
Skip ads

  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Si GTT si Di-Bas lucreaza cu BCR Asigurari, dar ... iti trebuie nervi sa rezolvi ceva cu ambele service-uri.
La GTT masina bagata la inceputul lui noiembrie si luata la inceputul lui aprilie, pentru ceva care dura cel mult 2 luni cu tot cu comandat piese.
M-am convins si cu GTT-ul - degeaba si-au inclus in nume GERMAN ca tot romani sunt, ar trebui sa se numeasca RTT.
  • bar0n

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2005

  • Mesaj Privat
dar inafara de service-uri opel chiar nu stie cineva un service bun si rapid?

edit: scuze daca s-a inteles ca GTT, Dibas etc ar fi buni si rapizi Very Happy nu asta era intentia
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Stie careva cu ce serviceuri lucreaza BCR asigurari in Iasi ? Am o portiera indoiata rau de tot
  • marian calinescu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
valy_berea a scris:Salut, am o problema la tinichigerie care trebui rezolvata prin casco, am toate actele si stiu ca aia de la Opel GTT lucreaza cu cei de la BCR Asigurari. Am dat telefon la Opel GTT si acu ma pot programa cel mai devreme pt 16 Mai (16.05.2007)

Deci e prea mult. Stiti vre-un alt service care sa lucreze cu BCR Asigurari ?

Skip ads

  • marian calinescu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
vopsilux service auto
0213481837
am fost eu si e foarte bine si rapid
  • marian calinescu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
pe deasupra sant super ok si nu te trateaya cu indiferenta cum e la dibas
  • simpaticul

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cred ca toate reprezentantele lucreaza cu toate asiguirarile astea mari ca nu-si permit sa rateze masini pe praful asta
service-urile de CARTIER nu sunt o rezolvare , mai ales daca masina este in garantie
alege cu cap
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
radacini opel....stiu sigur ca lucreaza cu bcr ca am fost eu vineri si am intrebat. Si in afara faptului ca vor sa schimbe tot(sa coste cat mai mult...oricum si eu pe casco deci nu ma intereseaza) baietii lucreaza foarte bine...am dus masina luni si miercuri erau vopsite si montate pe masina aripa bara si usa, plus amortizor,jeanta schimbate, insa tre sa mai astept sa le vina fuzeta sa o monteza si pe acea...
Skip ads

  • marian calinescu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
cred ca tu esti singurul multumit de radacini!
a fost un prieten si ia vopsit masina de parca e vopsita cu trafaletul
  • georgeopel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
La acest service, la Vopsilux am fost si eu, pt o reparatie in urma unui accident. Oamenii de acolo super de treaba, plus ca au un vopsitor care a venit de la o reprezentanta Opel si are o mana la vopsit de nu se poate. Recomand ca service pt cei care au avut "necazuri" in trafic si care trebuiesc remediate.
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cu tinichigeria de la Opel GTT am avut si eu nenumarate probleme. Am avut de trei ori masina in reparatie la ei - i-am ales pentru ca am cumparat masina de la GTT si pentru ca sunt relativ aproape de casa mea. Dar jur sa nu mai calc niciodata pe la ei. Lucreaza foarte lent si in plus exista riscul sa iei masina cu probleme pe care nu le-ai avut inainte s-o bagi in service. Dupa reparatia a doua am gasit niste pete de diluant (sau de vopsea mai deschisa la culoare) pe acoperisul masinii. Acum, dupa reparatia a treia, am remarcat niste zgarieturi foarte urate pe botul masinii. Explicatia celor de la service: "Le-ati avut dinainte sa veniti in service, de la pietricele de pe drum..." Sad Separat, am remarcat ca un bandou de portiera fusese prost lipit. Cu mare greutate s-au lasat convinsi cei de la GTT sa lipeasca din nou. Iar in privinta zgarieturilor, ramane sa mi le repar pe banii mei... Sad
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
georgeopel a scris:La acest service, la Vopsilux am fost si eu, pt o reparatie in urma unui accident. Oamenii de acolo super de treaba, plus ca au un vopsitor care a venit de la o reprezentanta Opel si are o mana la vopsit de nu se poate. Recomand ca service pt cei care au avut "necazuri" in trafic si care trebuiesc remediate.


george tati ti-ai facut cont (1 mesaj) numai ca sa recomanzi acest service? reclama? Very Happy
  • pieseoriginaleGM

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2009

  • Mesaj Privat
cred ca nu exista forum fara rechini Smile) cum isi da cineva cu parerea cum hop reclama Smile)

sunt agent vanzari piese schimb si stiu cam toate service-urile din Bucuresti.

Pentru Opel va recomand cu incredere ... daca nu vreti sa mergeti la reprezentante:
1. Auto Logex ( tocmai s-au mutat - service nou vis a vis de Sellgross Pantelimon , dupa Avia )
2. Activ Car's Service - e service numai pentru OPEL - Emil Iordan - patronul fff serios
3. Vopsilux ... nu era o reclama ... chiar fac treaba baietzii aia !
4. Mipa99 ( in spatele spitalului SF Ioan)
5. Multibrand ( la iesirea spre autostrada Soarelui pe Theodor Palady )

bafta !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR