Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • nogood_off

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Sunt posesor de Astra g bertone cabrio. Totul functiona perfect pana cand am decis sa inlocuiesc acoperisul cu altul mai bun decat ce aveam. Acm, dupa inlocuire, sistemul nu mai functioneaza. Cand incerc sa o decapote se aude acel bip-ait si atat. Daca o decapotez manual pliand acoperisul in spatiul lui si actionez butonul de inchis, face toata cursa in intregime fara probleme. Mentionez ca sistemul nu este cel full elextric, edte cel cu inchidere manuala pe parbriz si nu apar erori nici pe op com, nici pe tech 2 ale sistemului de decapotare. Are cineva vreo idee? Apreciez orice idee sau sfat, pe ale mele le-am epuizat. Multumesc frumos!
  • nogood_off

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nimeni nici o idee?
  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca ai niste motorase tije si mufe.Ia-le un pic la verificat.Poti incerca si cu resetarea din baterie.De exemplu dupa scoaterea bateriei la geamurile electrice trebuie sa invete niste parametri prin apasarea butonului inchis deschis pana la capat si apoi lung(sper sa nu gresesc).Incerca si tu asa cu butonul de decapotare.e doar o idee...
  • nogood_off

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Este doar pompa si 4 amortizoare hidraulice care au si un cablu electric am citit ceva ca ar avea gen capatul de cursa magnetic.In rest toate sant bune nu e nimic ciupit sant aceeasi contactori care erau pe prelata veche cu care mergea fara probleme.Am incercat si cu scosul bsteriei cateva ore si nimic
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR