Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • cosjudah

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 100cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Ii se mai intampla la cineva dupa ce opreste motorul si sta in masina sa zicem 10,15 minute, in momentul cand clapeta (sau ce o avea la separarea de aer rece /cald pt habitaclu la masina cu climatronic 2 zone) revine la pozitia 0, sau initiala sa zicem asa, motorasul care regleaza fluxul de aer cald si rece sa cârâie? Sau de exemplu, cu ventilatorul oprit, daca se da din buton temperatura de la minim la maxim, doar la climatronic, pe parcursul schimbarii pozitiei clapetei, sa se auda un carait? Multumesc
Skip ads

  • dimy

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salut,

asa se aude si la mine in momentul cand reglez sau schimb fluxul de aer,paletele sau clapetele,ce or fi ele acolo in bord cand se misca, caraie..am inteles ca asa se aude la minunatul opel astra j Smile..
deci,nu ar trebui sa iti faci griji.

Bafta!
  • cosjudah

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 100cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
@dimy mersi de raspuns, e tare aiurea, ca incep sa caraie din ce in ce mai tare:)) si oare vreo rezolvare nu exista? Service? Cine stie, poate trebuie dat jos tot bordul.. Macar nu.s singurul cu problema asta
  • nini_dintras

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am acelasi zgomot
Skip ads

  • diablo46

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2015

  • Mesaj Privat
"Asa face toate!"
  • cosjudah

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 1.4 100cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Cam penibil
  • dimy

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Cam asa este,penibil pentru o masina noua......astazi am intampinat o noua problema(poate a mai pati cineva),sa, auzit un fasait circa 3-4 minute in bord,ca si cum ar pierde freon,sau ceva de gen,dupã care a disparut,am dat drumul la clima sa vad daca are freon si racea,aveti idee ce ar fi putut fi?
  • daveraux

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Am patit si eu problema asta in anul 2 al masinii, am fost pe garantie la ei si normal mi-au zis ca sunt primul cu problema asta. Au constatat zgomotul si au zis ca e de la motorase. Le-au schimbat si mi-au zis ca s-a rezolvat problema, dar de unde, zgomotul inca mai era. Atunci au hotarat sa schimbe tot modulul de AC si problema s-a rezolvat. Acum dupa aproape 5 ani parca incep sa aud din nou acel zgomot.
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Zgomotul clapetelor pentru dirijarea fluxului de aer este unul oarecum normal, iar in mers eu n-am sesizat nimic. Pentru cele 5 secunde de caraiala pe care oricum le prind ft rar, dupa cele 10-15 minute de stationare, nu i-as lasa sub nici o forma pe meseriasi sa-mi demonteze bordul, ca la final sa te trezesti cu alti greierasi si imbinari imperfecte.
  • cldmarinescu

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 A13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Zgomotul vine de la rotitele interioare care misca clapetii si care sunt fabricate dintr-un plastic foarte casant. Se rupe un dinte sau doi si de aici caraiala.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR