Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • dinescurzv

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut din nou,
Detin un opel omega 2.5 din 2002 care are urmatoarele probleme:
1. Cand deschid usile din cheie se deschid doar usile de pe spate(aduca se ridica bulbul de la usa, pana acum a facut doar la usa din dr fata, acum face la amandoua)
2. Cand vreau sa le inchid(doar din cheie, nu merge telecomanda) da se inchide si raman deschise ca si cum una ar fii deschisa.
3. Ca sa incui masina deschid usa dr spate apas bulbul de la sofer se inchid toate(coboara bulbi) dupa care inchid usa din spate.

Va rog sa ma ajutati cu ceva, am tot citit alte probleme de genul dar nu imi dau seama ce este de facut.
Am bagat wd40 la incuietoare la Bulbulul de la usa soferului dar degeaba.
Skip ads

  • omega_clc

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Omega 2003 y25dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2016

  • Mesaj Privat
salutare.! exact aceeasi problema am avut-o si eu, dar eu le inchideam manulal, bagand cheia in butuc si rasucind. Problema asta aparea la mine in special cand era frig. Am schimbat motorasele la ambele usi din fata si a functionat un an cam asa, acum a reaparut. Inca 2 motorase second-hand...Smile)
  • dinescurzv

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Asa procedez si eu le inchid manual, dar nu coboara tamburusii aia de pe fata. O sa caut motorasele sa le
Schimb. Ms
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu motoarele se strica ci comenzile. vezi contactele din mufele de la usa. sau mai exista si problema ruperii firelor de comanda care se afle undeva sub mocheta fata ..traseul firelor de comanda trece exact pe unde stai cu picioarele..deobicei se rupe un fir de masa si nu mai merge nimic cum trebuie. scoti mocheta si vezi firele fff atent..posibil sa gasesti si apa acolo fapt care da niste defecte de te doare capul.
Skip ads

  • dinescurzv

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Mersi, am dat fata usii jos am totul este prins cu pocnituri nu am reusit decat sa dau cu ceva wd 40, acum ca mi-ai zis de firele de sub mocheta deja ma doare capul si mai tare Smile)), ma uit un weekend!

O zi buna!
  • omega_clc

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Omega 2003 y25dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Da, am patit-o si eu problema cu apa si fir intrerupt, dar parerea mea incearca sa schimbi motorasul, e mai simplu, iar dc defectiunea nu se remediaza, poti sa te gandesti sa verifici firele, contactele,etc.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu in usa ci mufa aia mare de la balamale..
acolo ai o mufa care se desface.daca vrei sa scoti usa..pot fi probleme acolo sau in cupla aia mare de la picioare este exact pe stilpul din fata de la sofer sub aparatoarea aia de plastic.
verifica totusi firele sub mocheta daca ai umezeala acolo este clar.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR