Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Skynet

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Cand am cumparat masina Vectra B ,'96, 1.6 benzina , x16szr, limuzina, pe fata avea-m boxele sparte (le-am dat jos imediat), iar cele de pe spate la 50 % volum deja facea-u urat Smile), am tras de ele cateva luni pana s-a dus si casetofonul, se incalzea in dracii si am zis ca e vremea pentru unul nou cu usb stick.

Acum problema mea este urmatoarea, in zona aici CS, sunt o gramada de Opel Vectra care sunt dezmembrate pentru piese de diversi oameni, merita sa cumpar toate cele 4 boxe de pe o astfel de masina, decat sa cumnpar noi care parca vad ce pret au.. ?
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu am avut stock, 6 dife, apoi am luat si doua originale de medii si inca 2 tweetere originale pâna la 10 cat aveau Vectra B mai dotate. Am si un JVC cu MP3, suna muzica in masina de mi-e mai mare dragul. Eu as zice sa cauti dife stock, dar in stare buna, ca se merita! Pentru majoritatea soferilor, boxele stock de pe Vectra B sunt suficiente ca si putere/calitate a sunetului.
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Skynet a scris:Cand am cumparat masina Vectra B ,'96, 1.6 benzina , x16szr, limuzina, pe fata avea-m boxele sparte (le-am dat jos imediat), iar cele de pe spate la 50 % volum deja facea-u urat Smile), am tras de ele cateva luni pana s-a dus si casetofonul, se incalzea in dracii si am zis ca e vremea pentru unul nou cu usb stick.

Acum problema mea este urmatoarea, in zona aici CS, sunt o gramada de Opel Vectra care sunt dezmembrate pentru piese de diversi oameni, merita sa cumpar toate cele 4 boxe de pe o astfel de masina, decat sa cumnpar noi care parca vad ce pret au.. ?


pune-ti boxe de VW, Seat etc....nu da bani pe tampeniile folosite de Opel
eu am pus de pe un Seat Leon, s-au potrivit f bine, am folosit mufa tot de seat evident , si se aud incomparabil de bine fata de difuzoarele stock ale vectra b-ului
Wink
  • tomariscom

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2013

  • Mesaj Privat
totul pleaca de la casetofon
cu cat este mai bun cu atat vei avea o incinta acustica cu difuzoare si twittere care se pupa cu acel casetofon
nu vei mai avea afisajul melodiilor pe mid sau tid

eu am schimbat tot si s-a schimbat si smecheria

acum totul tine de banuti

drumuri placate fara evenimente
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR