Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • cn0609

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut

M-am hotarat la un Sports Tourer 2.0 170 CP si am pus cam tot ce era necesar pe el, dar sunt doua aspecte la care nu m-am hotarat:
- 4x4
- upgrade la Country Tourer

Am vazut/citit destule review-uri la Insignia, dar nu prea dau detalii legate de 4x4 iar despre Country Tourer nu amintesc decat de kitul exterior si de suspensiile inaltate.

Country Tourer:
Pe langa kitul exterior, mai ofera si altceva specific doar CT care nu poate fi comandat pe Sports Tourer?

4x4:
Am vazut doua reviewuri care m-au descurajat:
La minutul 9 incearca sa urce un deal...
http://www.youtube.com/watch?v=2ADGp5oAQCk
Un CT 4x4 se chinuie sa urce un deal... Am citit si comentariile si se pare ca testul e facut cu anvelope de vara.
Ori anvelope de vara + zapada = ce se vede in video, oricat de bun e 4x4.
http://www.youtube.com/watch?v=hDAsG_hzhlg
Iar rusul asta e tata lor, e senzatie ce poate sa faca cu un CT 4x4:
http://www.youtube.com/user...ch?query=insignia

Intrebarea mea pentru posesori de Insignia 4x4, eventual CT, e daca merita upgradeul.
Voi merge 99% pe asfalt. 1% e pentru eventualitatea in care ies pe drum de tara.
Merita upgradeul la Country Tourer fara 4x4?
  • stolniceanulucian

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sistemul 4x4 e destul de bun.
Problema este ca garda la sol la CountryTourer este mica (ca la o versiune normala) si nu te ajuta deloc la depasirea unor obstacole mai mari decat in deplasarea zilnica.
Daca doresti SUV (sau senzatii de SUV) mai bine cauti alt model.
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Eu am 4x4 si isi face treaba... La masinile astea 4x4 nu e pt offroad.. Dar pe sosea, in viraje, pe ploaie sau zapada face toti banii din punct meu de vedere
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pe asfalt Insignia sta bine oricum si fara 4x4, insa cu 4x4 se lipeste altfel de asfalt cind e ud, inzapezit, viraje strinse. 2 cm in plus fata de suspensia normala n-o sa te ajute pe dealuri unde ai zapada mare sau noroi mult. La fel ca tine si eu stau 99% pe sosea si logica pentru care am luat 4x4 e ca daca ma salveaza de citeva ori cind gresesc sau iese din zapada de pe sosele atunci isi merita banii. Insa la mine se socoteste altfel, deoarece am luat-o SH, unde n-au mai contat atit la pret optionalelle. Tie insa daca o iei de noua iti umfla pretul destul de mult.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
odata ...4x4 era bonus la orice insignia ! Acum tine doar de cat de bine stii sa negociezi cu ei......la ford mondeo nou 4x4 a fost acordat in dauna farurilor cu led.....De obicei intai iti prezinta ce masini au pe stoc daca iti convine iar masina poate sta in ploaie in ungaria ..
Pentru ca teoretic avem 3-4 luni de iarna pe meleagurile noastre nu incape discutie sa nu optezi pentru 4x4, parerea mea ....(daca locuiesti in centrul bucurestiului nu ai nevoie de 4x4 niciodata)
CT ? - este pistol cu apa. Vrei sa vezi tara si sa vizitezi stanele oierilor ? Ai nevoie de minimum un Duster... ca idee garda la sol este de 21 cm la fel si la Nissan Navara si altele si ceva unghiuri de atac bune, deci alt gen de masina Rolling Eyes


Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR