Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • dstefan76

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2016

  • Mesaj Privat
salut!
sunt nou posesor de tigra twintop (si de opel) - 1400 cmc, an 2005, AC, navi, pilot ...
am constatat ca dupa ploaie intra apa in interior. simtitor de multa in dreptul scaunelor spre usi. tot citind pe net am inteles ca e frecventa problema, dar nu am gasit si o solutie. ma poate ajuta cineva ?
merci.
Skip ads

  • sorian.diana

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Buna. Aceeasi problema am si eu,cand ploua se scurge apa prin dreptul manetei de decapotare (stanga sus) de pe partea soferului si in dreptul pedalei de ambreiaj. Ma poate ajuta cineva? Multumesc.
  • hondacbrf4i

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Aceeași problema a fost și la mine,am demontat toatã partea de sub parbriz pe exterior și am gãsit masticul îmbãtrânit la o etansare,am pus mastic nou și s a rezolvat problema.Pentru scurgerea de pe geam partea de sus am pus mastic (de genul ala care se pune la etansare chiulasa)intre cheder și partea metalica,inainte de asta am încercat cu alt cheder dar nu s a rezolvat problema.
  • CEsanu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Salut,

Am si eu problema cu apa la tigra b, doar ca apa apare doar pe covorul pasagerului, si nu vine de sub torpedou.
Este vreo scurgere/gaura in acea zona, sau pe sub masina care ar putea fi infundata?
Skip ads

  • Iadriancorbeanu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2023

  • Mesaj Privat
Salut aceeași problemã o am și eu cu tigra se aduna multã apã in spate în zona unde se aduna plafonul când o decapotezi și nu știu de unde ar putea fi problema se gãsesc cumva garnituri de schimb sau sunt orificii care sunt înfundate chir nu știu de unde intra apã
  • gald

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2023

  • Mesaj Privat
Salut. Exista niste canale de evacuare a apei pe fiecare parte a porbagajului. Cum deschizi capota porbagajului te uiti in interior cam pe unde este pistonul (tija) care deschide capota. Sunt niste canale de evacuare a apei care au furtunuri. Deobicei se infunda de la frunze si noroi. Verifica daca nu sunt infundate. Le scoti cu grija si le cureti. Vezi cand le scoti sa le pui la fel altfel se va scurge apa in porbagaj. Sper sa te ajute descrierea mea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR