Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut colega ! Respect!

Deschid acest topic cu gândul la doua subiecte nediscutate pana acum aici la o cafea..

1. Exista pe piata la vanzare o bucata de plastic care are rolul odata lipit pe luneta autoturismului, sa permita vizualizarea unghiurilor fara vedere ampflicand foarte mult zonele acestea, nu insist, cunoasteti, cred. De regula se foloseste la masinile cu luneta inalta.
Doresc sa aflam de la cei care au avut sau au aceasta experienta cum ajuta acest gadget in traficul zilnic citadin.
si
2. De la toti cei care detin si folosesc portbagaje suplimentare, montate deasupra masinii, eu fiind unul dintre acestia recent, recunosc, care sunt limitele la care putem supune aceste cutii, altele decat cele specificate pe prospect... Laughing Viteza maxima atinsa , balansul masinii la vânt si viteza, consum de combustibil etc....

, , , , ,
Skip ads

  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
am avut pe un MCV, la inceput e putin mai greu pana te acomodezi cu ea.
Dupa acomodare ajuta foarte mult la parcare cu spatele.


  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
[quote="hog33"]Salut colega ! Respect!

2. De la toti cei care detin si folosesc portbagaje suplimentare, montate deasupra masinii, eu fiind unul dintre acestia recent, recunosc, care sunt limitele la care putem supune aceste cutii, altele decat cele specificate pe prospect... Laughing Viteza maxima atinsa , balansul masinii la vânt si viteza, consum de combustibil etc....


Mi-am cumparat din Norvegia o cutie Thule faina , mare , 220 cm lungime , chiar ok , ce sa zic ca utilitate. In schimb la consum , ufff, s-a simtit cel putin 1,5- 2.00 l/100 peste normal , in regim de autostrada . Pe langa zgomotul inerent pe care il face , viteza maxima a fost de 180 km/h dar se simte vantul din plin! Utila ca spatiu , dar de folosit numai cand ai nevoie. Plus ca la mine e trapa panoramica si daca stau cu portbagajul pe ea , e ca si cum nu ar fi. Morala e sa dai cutia jos daca nu o folosesti si sa o pui numai cand e nevoie de ea! A mea sta foarte frumos in garaj , cand e nevoie 15 minute montatul si gata treaba!
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 327
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Hog33,

Portbagajul suplimentar e AUR la casa omului, vreau si eu sa cumpar unul. Evident, nu vei mai putea zbura ca inainte, dar compromisul pe care il faci (daca nu poti renunta la bagaje, schiuri si toate tampeniile ce se aduna cand pleci in vacanta), e super ok. Sunt gandite pentru asta.

Nu vad care este rolul acelei lupe daca ai senzori de parcare, mie mi se pare o chestie urata si inutila. Crezi ca ai nevoie de ea ? Vrei sa vezi mai "bine" ? daca raspunsul este: "da", intrebarea mea este: "ce" Smile
Skip ads

  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
draguta si maximum de mare, ai utilizat tot ce se putea pune deasupra plafonului.
Eu am preferat ceva mai scurt sa se poata incadra si pe a doua masina , duster la nevoie, are 400 litri cred eu suficienti pentru un concediu. A ta are 650 cred. Partea proasta cu concediile astea am constatat ca in loc sa scada volumul bagajelor la sfarsitul vacantei acesta creste....se cumpara haine, amintiri, catei , purcei etc. si nu mai ai loc in masina de ele.

Cred ca am sa -l dau si eu jos dupa masina, pana acum m-am invartit doar in oras si nu deranjeaza la consum sau volum....
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
sorin,nu o vad utila nici eu acea lupa mai ales ca iti distorsioneaza vederea in spate in lung poate in unghi de 90 de grade o fi buna ....Pentru vanurile mari cred ca se preteaza mai bine Si trebuie sa tinem cont ca aceasta lupa a fost primul sistem de senzori de mers in marsalier...pentru vanuri si brekuri apoi au aparut senzorii si camerele video...acum banale.
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 327
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
De acord cu tine, Hog ! E bunicuta dispozitivelor inteligente de parcare Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR