Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti . Am o mare rugaminte : am cautat peste tot ( in Codul rutier , in procedura de inamtriculare aprobata prin Ordinul nr. 1501 al MAI ) .
Am pus pariu cu cineva ca n-ai voie sa-ti pui numere la masina gen : PASCU , ci numai de genul B 30 PAS ( de ex ) , exceptie facand masinile in leaasing , de CD , ambasade , etc.
Am nevoie de un text de lege care sa indice clar , ca la handicapati , ca n-ai voie sa inmatriculezi o masina decat in aceasta forma . B30 PAS si nu si PASCU contra cost .

Va rog ajutati-ma , ca am pus pariu pe o lada de bere Laughing
  • B-30-ADU

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca se putea sa pui ce nume vrei tu sigur ai fi vazut pana acum numere gen BECALI si lista poate continua, eu sunt 100% sigur ca nu se poate la noi
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cudul rutier spune totul
primele 2(1)litere din indicativul judetului, un grup de nr (2), arondat aleatoriu si un grup de 3 litere tot aletoriu
la cererere, daca exista, daca nu sunt rezervate de Mai, sau alte institutii, sau persoane fizice se pot acorda un grup de cifre si litere, dar nu si cel al judetului


se pot face numere personalizate sub ce forma vrei(ex soferii de camioane) DAR folosirea lor este ilegala(masina neinmatriculata)



eu am DB 27 WYO, si am avut DB 77 AAA, preferentiale (costa 50 ron)

mai am avut o placa ANGI dar nu o pot purta pt ca as avea probleme cu balaurii
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR