Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • dragosnec

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut!
Am si eu nevoie de ajutor. M-am hotarat sa iau un opel astra sh. Pana acum am avut un ford focus 1.6 benzina din 2008.
Ce puteti sa imi spuneti de masina din link- ul de mai jos. Merita sa trec de la ford la opel ?
Cu fordul nu am avut mari probleme, insa m-am cam speriat la ce am citit pe forum.

http://autorulate.eu/parc/d...pel/733-astra/765
Multumesc.
Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutari @dragosnec si bine ai venit pe forum Smile
Legat de masina din anunt, cred ca pot sa te felicit ca ai "taria" sa te uiti la un Astra J atat de "scump", pentru motorul si dotarile pe care le are. Si spun asta in contextul in care majoritatea se uita la avioane 1.7 CDTI sau 2.0 CDTI full options la 8-9000 euro, vechi de 2-3 ani si cu 99.000 km....pe o roata.
Masina din anunt pare un Enjoy cu pachetul acela de dotari (am uitat cum ii zice), de climatizare automata, Radio CD400, etc. Overall este echipata binisor, peste medie. Motorul este destul de fiabil, fara pretentii prea mari, dar nici tu nu trebuie sa ai pretentii de sportivitate de la el deoarece masina este foarte grea. Suspensia te va bucura in schimb, este si stabila si confortabila, insonorizarea la fel (nu se compara cu Focusul 2, esti mult mai izolat de zgomotele de afara). S-ar putea sa ti se para mai lenesa putin decat Focusul (care e cu vreo 200-300 kg mai usor)....daca vrei ceva mai mult, incearca sa cauti un 1.4 Turbo 140 CP.

Fa-i si tu o verificare mai amanuntita, pe la cartea tehnica, pe la revizii (la 75.000 km se schimba distributia) si intreaba daca masina mai este in garantie. In cazul in care este, ii poti face tu o extindere pe inca 2 sau 3 ani, la Opel Radacini (dar probabil ca si pe la alti dealeri). Daca nu mai este in garantie, ii poti face totusi extensie, dar trebuie sa platesti o verificare in prealabil, aproximativ 200-250 lei.

Cred ca mai poti negocia la pret. Multa bafta!
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Masina din anunt nu face mai mult de 10.000 euro!
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Da, cam asa e, cred ca se poate scoate pe la 10.000.
Skip ads

  • dragosnec

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru raspunsuri. Va tin la curent cu cautarile.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am 2 prieteni care si-au luat masini de la cei de mai sus nu opeluri (si-au luat passaturi).... sunt masini de flota care au km reali si intretinute la timp in reprezentate.... pretul intradevar e mai mare decat pe autovit sau masini aduse din afara, dar astea au istoric real si intretinute.
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cu 12.000 iei Astra J A14xer noua de la reprezentanta...
  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
deci eu pe a mea inseamna ca am iesit bine la 13.000E, acum un an tinand cont ca a fost 12.000 masina plus 1000 transport si inmatriculat. si e vb de o masina de 50000 km 1.7 cdti versiune cosmo
Skip ads

  • cldmarinescu

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 A13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Eu ce sa mai zic? Am luat-o de noua din Belgia si am rulat-o numai acolo. Acuma sta in garaj degeaba, am cerut macar 7000 eur si nu m-a contactat nimeni. Din pacate, pretul pe piata din Romania il fac samsarii. Asta e, prefer sa o pastrez de colectie decat sa o dau gratis.
  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Fara samsari. Al luat-o personal din reprezentanta
  • cldmarinescu

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 A13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Da, am luat-o direct din reprezentanta in perioada cand locuiam acolo.
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Pe mine sincer ma sperie chestia asta, pentru ca atunci cand ma voi hotari s-o vand mai mult ca sigur voi intampina aceleasi probleme. Numai eu stiu cat am tras cu ea si cata grija am avut de ea sa nu o zgarii, sa nu urc borduri abrupte, dar te crede cineva? Tuturor le ia ochii un pret mai mic de la un samsar si iti vor aduce ca argument chetia asta... Ce sa mai zici apoi?
Ma bucura o chestie totusi, este un proiect de lege care interzice modificarea numarului de kilometri la o masina. Aceasta fapta ar urma sa se pedepseasca cu inchisoare pentru cei prinsi ca au facut asa ceva. Ar fi o chestie buna, dar sa vedem daca o vor aproba.
Skip ads

  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Peste tot se modifica km. Si aici in italia e f aspra legea cu asftel de inselatorii dar crezi ca respecta cineva? Regula e aceiasi: km la jumate. Eu am contactat fostul propietar si mi-a confirmat km masinii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR