Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
Solutie
  • adyy93

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Simptome: salut! sunt nou pe forum...am si eu o problema la opel astra h 1.7cdti cod motor z17dth, si anume la accelerari usoare pana in 1100 de rpm adica daca apas brusc pedala de acceleratie pana la aceasta turatie motorul incepe sa aiba un mers neregulat si parca injectoarele au o "bataie" timp de cateva secunde, dupa care motorul isi revine, mentionez ca injectoarele le-am reconitionat pe toate patru,uleiul si filtrele sunt schimbate la timp si in bord am observat ca la testul "agrafa" am urmatoarele erori ECN007071 ECN210870 ECN5007F ECN050056 ECN112501.Intrebarea mea este care ar putea fi cauza?
----
Model: Astra
An fabricatie: 2006
Cod motor: Z17DTH

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • adyy93

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Clapeta de acceleratie ?
  • adyy93

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Da intradevar am avut o eroare la clapeta de acceleratie si anume P1125 si din cate am inteles eu de la cei de la reprezentanta opel mi-au spus ca este normal cand reconditionezi injectoarele acestea nu mai sunt "citite" de calculatorul masinii avand alti parametrii de functionare.Intr-un final au rescris din nou soft-ul masinii in functie de parametrii de functionare al injectoarelor reconditionate si in felul asta am rezolvat problema erorii p1125.iar celelalte erori s-a putut sterge cu ajutorul opcom-ului. Momentan masina functioneaza normal trage bine si imi consuma mai putin de cand am reconditionat injectoarele.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR