Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • marius 23

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut, detin un opel insignia de 130 CP din 2009 cu faruri xenon adaptive. De curand am avut un incident si ca urmare am probleme cu farul din dreapta (s-a spart in zona de sub capota) si acum nu nu se mai aprinde. La service mi-au spus ca dispozitivul de control al farului s-a stricat deoarece a intrat apa la el.
Ma gandesc sa imi achizitionez o pereche de faruri noi. As dori sa stiu daca pentru acest model de insignia, din 2009 , se potrivesc farurile de pe modelul 2014-2015?

Multumesc!
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Pentru farurile de facelift trebuie sa schimbi si bara, aripole, grila si capota... Numai tu sti daca merita:))
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
marius 23 a scris:Salut, detin un opel insignia de 130 CP din 2009 cu faruri xenon adaptive. De curand am avut un incident si ca urmare am probleme cu farul din dreapta (s-a spart in zona de sub capota) si acum nu nu se mai aprinde. La service mi-au spus ca dispozitivul de control al farului s-a stricat deoarece a intrat apa la el.
Ma gandesc sa imi achizitionez o pereche de faruri noi. As dori sa stiu daca pentru acest model de insignia, din 2009 , se potrivesc farurile de pe modelul 2014-2015?

Multumesc!


Salut,

Incearca sa-l contactezi pe colegul alex3322, sigur te va ajuta sa remediezi/inlocuiesti farul cu probleme,la un pret rezonabil.
Nu ezita,.. Idea
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR