Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • leonardo23

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Dragi colegi.Am un opel astra h an 2004 1.6 twinport care are urmatoarele probleme si anume:
-cateodata la mers constant smuceste mai ales in treptele 1,2,3 nu si in 4,5.
-au fost momente cand am simtit un sut mai puternic ca si cum ar fi ramas fara benzina.
-in decelerare (frana de motor) se simt pronuntate smuciturile in treptele 1,2,3 si nu sunt sesizabile in 4,5.
-am martorul airbag aprins din cauza erorii B0014-0D si nu iam dat de cap unde e problema.
-dimineata cateodata la plecarea in treapta 1 trepideaza primele 3,4 plecari denpe loc.Face asa cam de 60.000 km nu s-a accentuat nici nu a disparut.


Per total e o masina care are probleme dar si in acelasi timp nu ma lasat cand am avut nevoie de ea.

As vrea niste sfaturi de la cei care au mai avut asemenea probleme si daca se ponte un sfat


Stima!
  • Smil3y27

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salut leonardo23. Am exact aceeasi problema a si tine, exact acelasi motor. Ai reusit sa ii dai de cap? Stima.
  • leonardo23

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Smil3y27 mai exact ce probleme ai din cele care le am eu?la mine cateodata nu face deloc merge bine,cateodata te scoate din minti:))(ma refer la smucituri)
  • Smil3y27

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Toate de la tine inafara de martorul airbag, in plus la mine tremura si smuceste bine la plecarea de pe loc, si atunci turometrul fluctueaza de parca o ia razna...
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salutare. Ati rezolvat problema? La 1.6 XEP a mea zmuceste la turatie constanta de 2000 2500 ture. Nu am erori. Bujii noi si bobina noua delphi. Si pe Gpl la fel smuceste. Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR