Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Stoica Dragos

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salutare! Am o problema cu masina abia cumparata ...astra j benzina 1.6 ... la inceput s-a aprins martorul motoras galben in bord ... masina mergea ok nu avea nimic ...am crezut ca este de la benzina proasta ...apoi dupa ce am bagat benzina 100 de la omv am mers un pic mai turata cu ea 3000- 3500 .... cand am oprit la coada surpriza ,... se accelera singura ... acum am aceeasi problema ...cum se incalzeste motorul dupa o repriza de mers constant se tureaza de 2 , 3 ori la 2500 -3000 apoi revine la relantiu normal ? este vreun coleg care a patit la fel ....azi ma duc sa ii curat clapeta de acceleratie si senzorul ..... cei care au patit la fel ma pot ajuta cu un diagnostic ? cei de la radacini imi cer 200 pe diagnoza si abia peste o saptamana
  • Stoica Dragos

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Cod eroare p0171 ...am curatat clapeta ...senzorul maf si verificat furtunele .... numai cand e calda la 90 grade se tureaza ca o nebuna cand o scot din viteza in mers .... la 3000 -4000 ture .... de la ce o fi ? senzorul maf ? mi-e ca daca il cumpar si nu e de la el dau 400 degeaba
  • diablo46

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Daca masina e noua, mergi in sevice si repar-o pe garantie. Eroarea respective apare cand amestecul de benzina/aer este sarac (prea putin combusibil, prea mult aer).
Gasesti info aici: http://www.samarins.com/diagnose/p0171.html
  • Stoica Dragos

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2016

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema ! era garnitura de la capacul pe unde se baga ulei ! pentru cine mai se loveste de problema asta si are motor cu recirculare de gaze faceti o verificare si a acestei garnituri !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR